Vasario migracijos duomenys: lietuviai emigruoja, užsieniečiai – atvyksta

Statistikos departamentas skelbia, kad vasario mėnesį į Lietuvą atvyko 1398 žmonėmis daugiau nei išvyko, o teigiama migracija fiksuojama tryliktą mėnesį iš eilės. Atrodo viskas yra lyg ir gerai. Tačiau nelabasis kaip visad slypi detalėse.

Vasarį į Lietuvą atvyko 4531 žmogus, iš jų 1845 yra Lietuvos piliečiai, bet išvyko 3133 ir štai 2231 iš jų yra Lietuvos piliečiai. Susumavus visus skaičius matome bendrą paveikslą: vasarį Lietuvos piliečių migracijos rodiklis yra neigiamas ir jis sudaro -386 žmonės, reiškia lietuviai tebebėga iš tėvynės. Tuo metu bendras migracijos rodiklis yra teigiama ir jis sudaro 1398. Išeina kad Lietuvos piliečius mūsų šalyje keičia svetimšaliai, kurie atėjus laikui sugrįš į savo tėvynę.

Sausį atvykusių buvo šiek tiek mažiau – 4050, bet didesnę dalį sudarė Lietuvos piliečiai, jų buvo 2278.

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė pažymi, kad migracijos tendencijos jau kuris laikas yra lyg ir neblogos, tačiau išvykstančių Lietuvos piliečių vis dar daugiau nei parvykstančių.

„Jau kuris laikas tendencijos yra gerėjančios – emigracija ir bendrai, ir Lietuvos piliečių mažėja, o imigracija, daugiausiai trečiųjų šalių piliečių sąskaita, auga“, – sakė A.Sipavičienė.

„Vis dėlto – kol kas, nors ir nežymiai, Lietuvos piliečių emigracija didesnė už grįžimus, tad vis dar turim Lietuvos piliečių neigiamą migracijos saldo, 531, toks per šių metų sausį ir vasarį skirtumas tarp išvykusių ir atvykusių Lietuvos piliečių“, – teigė migracijos ekspertė.

Jos vertinimu, viena iš mažėjančios emigracijos priežasčių yra Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos, ir nuslūgus emigracijai į šią šalį krenta ir bendri rodikliai.

Atvykstančiųjų skaičius išvykstančiųjų viršija jau daugiau nei metus. Pastarąjį kartą neigiamas migracijos rodiklis fiksuotas 2019-ųjų sausį, kai į šalį atvyko 68 žmonėmis mažiau nei išvyko. Statistikos departamento skaičiavimu, pernai į Lietuvą atvyko maždaug 10,8 tūkst. daugiau žmonių nei išvyko: imigravo 40 tūkst., o emigravo – 29,2 tūkst. asmenų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s