Vilniuje nacionalistų eitynėse skambėjo diskriminaciniai ir net ekstremistiniai šūksniai: teisėsaugai tas pats

Minint valstybės atkūrimą, Vilniuje po pietų vyko prieštaringai vertinamos patriotinėmis vadinamos eitynės „Tautos jėga – vienybėje!“. Jos pradėtos diskriminaciniais šūksniais: „Lietuva – lietuviams!“.

Po eitynių skambėjo kalbos, kuriose sakyta, kad „lietuvių tauta įsteigė ir atkūrė savo valstybę“, todėl lietuviai pirmiausia ir yra atsakingi už savo šalį.

Eitynės pajudėjo nuo Katedros aikštės Gedimino prospektu, Lukiškių aikštės link.

Eitynių dalyviai nešėsi Lietuvos ir kitų šalių, tarkime, Latvijos, Ukrainos, vėliavas. Eisenos pradžioje – transparantas, skelbiantis: „Už Lietuvą – vėl didžią“. Kai kurie žmonės laikė plakatus su Kazio Škirpos, Jono Noreikos-Generolo Vėtros bei kitų nacių kolaborantų nuotraukomis. Vienas plakatas skelbė: „Apginsime šeimą – išsaugosime Lietuvą“. Prie eisenos prisijungė ir virtinė visureigių.

Manoma, kad eisenoje dalyvavo apie 300-400 žmonių. Eisenos dalyviai dainavo liaudies dainas. Tarp minios skanduojamų šūkių buvo nacionalistinis „Didžiuokis ir apgink savo lietuvybę!“ bei ekstremistinis „Viens, du, trys su puse, graži Lietuva be rusų!“.

Į susirinkusius kreipėsi buvęs Seimo narys tautininkas Gintaras Songaila. Lukiškių aikštėje jis aiškino, kad patriotai buvo ir yra pasirengę kurti bei ginti tikrą, gyvą valstybę.

„Ir niekam nepasiseks mūsų apgauti vietoj jos mėginant įbrukti kažin kokias jos iškamšas“, – susirinkusiems sakė G.Songaila. Anot jo, lietuvių tauta įsteigė ir atkūrė savo valstybę.

„Pirmiausiai lietuviai ir yra atsakingi už savo šalį, už savo Tėvynę. Todėl sakome ir nuolat kartojame: Lietuva nepriklauso nei Maskvai, nei Briuseliui, nei jokiems kitiems viršininkams. Ji – ne Rytams, ne – Vakarams, ne globalistams, ne visokiems atkakėliams. Čia mūsų lietuviško pasaulio širdis. Kaip pranešė Vincas Kudirka: Lietuva – lietuviams. Ši tiesa nėra skirta tam, kad kas nors neteisingai įsižeistų arba kaip nors neteisingai būtų nuskriaustas“, – kalbėjo G.Songaila.

Jis tikino, kad priėmus Konstituciją, „paskelbtoji tautinė valstybė buvo visuotinė piliečių tiesa, savaime suprantamas dalykas“. Tačiau dabar esą pučiama migla, siekiant „nustumti į savosios valstybės išsižadėjimą ir tautos susinaikinimą“.

G.Songaila dėstė, kad prieš šešerius metus Konstitucinis Teismas (KT), jo žodžiais, siekdamas užkirsti kelią referendumui dėl lito išsaugojimo, „priėmė tautos suverenumą paminantį nutarimą“.

„Atseit, viskas, kas išplaukia iš Europos Sąjungos sutarčių, yra aukščiau net už mūsų valstybės konstitucinius pamatus. Gėda!“, – susirinkusiems kalbėjo G.Songaila.

Kartu jis sakė, kad iškyla uždavinys atšaukti minėtą KT nutarimą, įstatymu riboti KT įgaliojimus.

G.Songaila kritiškai pasisakė ir apie valdžios institucijas.

„Neretai politikai ir pareigūnai galvoja, kad paslėpdami tiesą nuo tautos jie apgina valstybės, jos institucijų reputaciją. Ar jie galvoja, kad nutylėdami ar užgesindami tiesą apie Valstybės saugumo departamento panaudojimą vidaus politinėms kovoms, jie esą sustiprins pasitikėjimą šią valstybės tarnyba? O juk tai netiesa ir gėda. Tai akivaizdu kiekvienam, kuris perskaitė paviešintą liudijimą“, – susirinkusiems eisenos dalyviams teigė G.Songaila.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s