Lenkija pasidavė? Šalies užsienio reikalų ministras pasisakė už santykių su Rusija gerinimą

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius pareiškė, kad jo atstovaujamai šaliai svarbu gerinti santykius su Rusija, ir išreiškė viltį, kad šalys sugebės rasti bendrą kalbą.

“Lenkija ir Rusija yra kaimyninės šalys, ir tarp mūsų politikų ir visuomenių santykiai turėtų būti normalūs. Dabar šie santykiai negali būti laikomi gerais, jie yra įtempti, tačiau mes norėtume juos pagerinti“, — pasakė jis.

Čaputovičius pabrėžė, kad yra suinteresuotas susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Jis padarė prielaidą, kad susitikimą butų galima surengti iki gegužę numatytos Europos Tarybos ministrų sesijos.

“Dar yra laiko susitarti“, — teigė jis.

Anot Lenkijos diplomatų vadovo, Varšuva tikisi atkurti bendradarbiavimą su Maskva atliekant istorijos mokslinius tyrimus.

“Mes norėtume atlikti bendrą dokumentų analizę, pasiekti bendrą istorinių faktų ir mūsų santykių supratimą“, — teigia Čaputovičius.

Jis pažymėjo, kad Lenkija nepateikia jokių sąlygų Rusijai prieš pradedant dialogą dėl istorinio susitaikymo. Diplomatas sako apie būtinybę sumažinti istorinių ginčų intensyvumą, siūlydamas suteikti galimybę profesionaliems istorikams išstudijuoti dokumentus ir patikrinti šaltinius.

Anksčiau Čaputovičius pareiškė, kad Sovietų Sąjunga atliko pagrindinį vaidmenį pergalėje prieš fašizmą. Diplomatas pažymėjo, kad Varšuva solidarizuojasi su Maskvos pozicija dėl TSRS indėlio į karo užbaigimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s