Baltarusija ir Latvija planuoja nutiesti elektros liniją, apeinant Lietuvą: derybos jau prasidėjo

Minskas ir Ryga pradėjo derybas dėl galimos 330 kilovoltų galios elektros perdavimo linijos statybos tarp dviejų valstybių, praneša Baltarusijos žiniasklaida.

Pasak Baltarusijos valstybės energetikos įmonės “Belenergo“ generalinio direktoriaus pirmojo pavaduotojo Vladimiro Bobrovo, požiūris į bet kokios elektros energijos iš Baltarusijos priėmimą Lietuvoje yra neigiamas.

Anoе jo, Baltarusija trejus metus tiekia savo elektrą didžiausiai Šiaurės Europos energijos biržai “Nord Pool“. Šiuo metu perdavimai vykdomi keturiomis elektros linijomis, sujungiančiomis Baltarusijos ir Lietuvos energetikos sistemas.

“Deja, kalbant apie santykius su Lietuvos Respublika, dėl Lietuvos požiūrio į Baltarusijos AE statybą tiek spaudoje, tiek politiniame lygmenyje yra daug diskusijų. Žiūrint iš Lietuvos pusės, požiūris atrodo gana neigiamas“, — sakė Bobrovas.

“Belenergo“ atstovas priminė, kad Lietuvoje laikomasi nuostatos, kad pradėjus veikti atominei elektrinei, bus blokuojamas elektros tiekimas iš Baltarusijos į “Nord Pool“ rinką. Tuo tarpu Lietuvos Seime nėra vienybės šiuo klausimu, nes Baltarusijos elektros pašalinimas gali padidinti kainas Lietuvoje 25 %, pažymėjo Bobrovas.

Neigiamas Vilniaus požiūris į atominės elektrinės statybą Baltarusijoje yra išreiškiamas Lietuvos valdžios bandymais agituoti prieš elektrinės atidarymą. Dabar Lietuva grasina visiškai atsisakyti elektros energijos iš Baltarusijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s