Lietuvoje paskelbtas karantinas: nuo vidurnakčio piliečiams draudžiama išvykti iš šalies

Lietuvoje paskelbus karantiną nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 00:00 apribota asmenų teisė išvykti ir atvykti į Lietuvos Respubliką, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Dirbantiems užsienio valstybėse Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies bus galima tik pateikus tam tinkamus dokumentus.

Dokumentai, kurie būtų pakankami sprendimui išleisti pilietį iš šalies priimti, yra nurodyti Dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo dirba gretimoje užsienio valstybėje, sąraše, patvirtintame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado įsakymu. Užsienio valstybėje dirbančių Lietuvos piliečių darbo santykius patvirtina deklaruota gyvenamoji vieta užsienyje (darbų atlikimo valstybėje) arba jų pateikti išsamūs ir visapusiški įrodymai apie egzistuojančius darbo santykius valstybėje, į kurią vykstama.

Išimtinais atvejais VSAT vadas gali išduoti leidimą asmeniui išvykti. Norint gauti tokį leidimą, piliečiui reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Vadas, ar jo įgaliotas asmuo, informuos pareiškėją apie priimtą sprendimą tuo pačiu arba kitu nurodytu adresu. Šį atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti pasienio kontrolės punktų pareigūnams.

Šiuo metu Lietuvoje užfiksuota 12 koronaviruso atvejų. Pirmoji užsikrėtusi moteris, apie kurią buvo paskelbta vasario 28 dieną, jau pasveiko ir paleista namo.

Karantino sąlygomis piliečiams draudžiama lankytis masinio susibūrimo vietose, bei rekomenduojama esant galimybei dirbti iš namų. Stabdomas tarptautinis susisiekimas, iki kovo 19 dienos užsieniečiai galės tranzitu kirsti Lietuvą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s