Vėl rusai puola: Rusija lieka pati svarbiausia Lietuvos prekybos partnerė

Nepaisant visų Lietuvos politikų bekartojamų mantrų kad “rusai puola“, Rusija pasilieka didžiausia Lietuvos prekybos partnere ir prekybos apimtys tik plečiasi. Tai liudija Lietuvos Statistikos departamento duomenys.

Sausio mėnesį Lietuva eksportavo prekių, kurių vertė sudaro 2213,9 mln. eurų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šis rodiklis sumažėjo 2,5 procento. Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuva eksportavo prekių už 2,335,4 milijono eurų, t.y. 2,4 procento mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.

Lietuvos eksportas į Rusiją nurodytu laikotarpiu sudarė 11,4 proc., jo apimtis per metus padidėjo 7,2 proc. ir siekė 251,9 mln. Importo į Rusiją apimtis sudarė 283,5 mln. eurų (12,1 proc. viso Lietuvos importo). Palyginti su 2019 metais, šis rodiklis sumažėjo 36,5 proc., tačiau tai nesutrukdė Rusijai išlikti didžiausia Lietuvos prekybos partnere.

Be to, daugiausiai savo gaminių Lietuva eksportavo į Latviją (9,7 %), Vokietiją (9,5 %) ir Lenkiją (8,2 %). Prekių importo dalis iš Vokietijos sudarė 12,1 proc., Iš Lenkijos — 11,6 proc., Iš Latvijos — 7,6 proc.

Reaguodama į įvestas sankcijas 2014 metais Maskva įvedė maisto embargą – draudimą importuoti žemės ūkio bei maisto produktus bei žaliavas iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad, nepaisant sunkių Vilniaus ir Maskvos politinių santykių, Rusija išlieka svarbiausia mūsų šalies prekybos partnere. Anot diplomato, per trejus metus buvo užfiksuota išaugusi prekyba tarp šalių ir padidėjęs turistų srautas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s