Lietuvai – smūgis žemiau juosmens nuo Kinijos

Valstybės saugumo departamentas (VSD) Kiniją (kaip ir Rusiją) yra paskelbęs grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Kaip žinia, Lietuvos politikos mokslininkai ir analizių analitikai šią naujieną uoliai komentavo ir gyrė saugumiečius, o nepriklausoma žiniasklaida tokiomis ir panašiomis gausiomis antraštėmis trimitavo Lietuvos piliečiams apie didžiulę naujojo Lietuvos priešo grėsmę:

„Rusija išlieka didžiausia grėsme Lietuvai, bet ribas jau peržengė ir kinai“,

„Kinijos grėsmės įvardinimas reikalauja imtis skubių veiksmų“,

„Lietuva ir Europa atsibunda: grėsmės šešėlis iš Kinijos matomas vis labiau“,

„Huawei“ telefonais naudojasi ir Seimo nariai: įvardija kaip galimą grėsmę nacionaliniam saugumui“ ir t.t. ir pan.

Ir štai, kovo 19 d. valstybinis transliuotojas pranešė, kad ši grėsmė, „nuo koronaviruso atsigaunanti Kinija įvairioms šalims siunčia milijonines medicininių kaukių siuntas, viruso nustatymo priemonių, į infekcijos židinius keliauja ir kinų ekspertų komandos“.

„LRT TELEVIZIJAI Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė teigia, kad Kinija pagalbą siunčia nukentėjusioms valstybėms, kurioms trūksta priemonių“, – informuojama publikacijoje „Iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja medicininės priemonės: ambasadorė pastebi, kad tokias siuntas išsiųsti vis sunkiau“.

Pasak ambasadorės, „dabar Kinijos gamyklos dirba visu pajėgumu, pavyzdžiui, pora gamyklų Pekine per dieną pagamina po 0,5 milijonų kaukių, tai Kinija dabar jau pajėgi aprūpinti Europos Sąjungos ir kitas valstybes, kurioms tų kaukių reikia“.

Jos teigimu, Lietuva iš Kinijos perka daug šaliai pandemijos metu reikalingų medicininių priemonių, kurių kiekis, anot jos, yra labai didelis. Priemonės, jei nebus didesnių nesklandumų, Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę.

„Lietuvą pasieks parama, kurioje bus pirštinės, medicininės kaukės“, – patikino ambasadorė.

Ir čia dūžta visi šablonai. Kaip mes, turtingos ir demokratinės Europos Sąjungos bendrijos narė, kieno nacionaliniam saugumui Kinija kelia didžiulę grėsmę, iš viso galime taip žemintis ir priimti pagalbą iš komunistinio-diktatūrinio režimo?

Tai jei mums paramą dar pradės tiekti ir kita nacionalinė grėsmė, vis labiau agresyvėjanti Rusija, taigi ir nuleidę akis tokią paramą priimsime?

Tai smūgis mūsų valstybei žemiau juosmens, tai didelė didelė gėda, tiesiog koronaviruso spjūvis Lietuvai į pravertą burną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s