Koronaviruso grėsmė pakėlė valstybės institucijų reitingus

Koronaviruso grėsmė išaugino visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, ypač sveikatos apsauga, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Pasitikėjimas sveikatos apsauga aukščiausias per pastaruosius du dešimtmečius, ja kovą nurodė pasitikintys 56,5 proc. apklaustųjų, vasarį tokių buvo 51,2 procento.

„Pakilimas didelis yra. Lėmė koronavirusas, gydytojai nuolat rodomi. Pastarąjį kartą prieš 20 metų kovą panašus buvo rezultatas, o vėliau buvo mažesnis“, – sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Anot jo, kovą atlikta apklausa parodė, kad šalies gyventojai pareiškė labiau pasitikį daugeliu valstybės ir visuomenės institucijų.

„Pasitikėjimas daugeliu valstybės ir visuomenės institucijų padidėjo. Daugiau negu pusės kažkoks pakilimas yra“, – reziumavo V.Gaidys.

Pasak jo, iki 56,2 proc. išaugo ir „Sodros“ reitingas – vasarį jis siekė 52,8 procento.

„Nėra didelis pakilimas, bet pakilimas. Ir didesnis pasitikėjimas „Sodra“ buvo iki 2009 metų ekonominės krizės. Paskui krito ir nelabai atsigavo“, – aiškino V.Gaidys.

Prezidento institucijos reitingas pakilo iki 57,4 proc. nuo 52,3 proc. prieš mėnesį.

Iki 26,8 proc. išaugo pasitikėjimas Vyriausybe (nuo 22,1 proc. vasarį).

Per mėnesį dar šiek tiek išaugo pasitikėjimas policija. Dabar jos reitingas pasiekė 68,6 proc. (vasarį buvo 68,4 proc.) ir tai leido angelams sargams įsitvirtinti antroje reitingo vietoje.

„Tai aukščiausias rezultatas per 22 metus, kiek mes vykdome apklausas“, – teigė V.Gaidys.

Kaip ir anksčiau visuomenės palankumo reitingo viršūnėje išliko ugniagesiai gelbėtojai. Jais kovą teigė pasitikį 89,8 proc. gyventojų (vasarį 91,3 proc.). Kariuomenės reitingas beveik nepakito ir sudaro 62,2 proc. (vasarį 62,1proc.).

Labiausiai Lietuvos gyventojai nepasitiki politiniais dariniais: politinėmis partijomis kovą nepasitikėjo 56,9 proc. (vasarį 60,8 proc.) apklaustųjų, Seimu – 52,2 proc. (55,2 proc.), teismais – 28,9 proc. (30,2 proc.)

„Vilmorus“ apklausa atlikta kovo 5–13 dienomis, kai karantinas dar nebuvo įvestas. Apklausta 1020 respondentų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s