Lietuvoje mirė pirmas koronavirusu užsikrėtęs žmogus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Mirusioji priklausė rizikos grupei.

Turimais duomenimis, nuo koronaviruso mirė 83 metų amžiaus moteris. Teismo medicinos ekspertai įtarė, kad moteris gali būti užsikrėtusi koronavirusu – anksčiau ji buvo gydoma Ukmergės ligoninėje.

Penktadienį ji buvo pristatyta į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties.

Teismo medicinos ekspertai Vilniuje nutarė iš pradžių ne atlikti skrodimą, o išsiaiškinti, ar moteris nebuvo koronaviruso nešiotoja. Reagentų ekspertai gavo iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, tyrimą atliko patys.

Prezidentas Gitanas Nausėda feisbuke teigė, kad „pradėdami kovą su virusu, žinojome apie neišvengiamas aukas ir tam rengėmės visais lygmenimis“, tačiau pirmoji netektis, pasak šalies lyderio, turėjo sujaudinti kiekvieną Lietuvos žmogų.

„Nėra lengva priimti šią žinią. Kartu su Jumis užjaučiu artimuosius ir linkiu jiems stiprybės. Ši netektis mums primena, kad kiekvienas galime prisidėti, jog virusas nusineštų kuo mažiau mūsų bendrapiliečių gyvybių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė šalies vadovas.

„Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai“, – teigė G.Nausėda.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pareiškė užuojautą mirusiosios šeimai, artimiesiems.

„Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems“, – sakė A.Veryga.

Užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, giminėms, artimiesiems. Šią skausmo valandą mes visi su Jumis. Kiekvienas iš mūsų, taip pat ir aš, slapčia širdyse tikėjomės, kad taip nenutiks… Iš visos širdies dėkoju medikams ir kitiems žmonėms, kurie atidavė visas jėgas gydymo procese. Gaila, kad to nepakako“, – sakoma premjero užuojautoje.

S.Skvernelis paprašė Lietuvos žmonių nepasiduoti baimei ir nenuleisti rankų.

„Patikėkite: mūsų medikai yra pilnai pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą tiek užsikrėtusiems koronavirusu, tiek sergantiems kitomis ligomis. Kiekvienam iš mūsų. Jie padarys viską, ką tik gali. Dėl kiekvieno iš mūsų. Saugokime vieni kitus, laikykimės specialistų rekomendacijų ir išlikime susitelkę. Tai vienintelis kelias. Tik visi kartu, drauge, susitelkę galime laimėti šią kovą“, – teigė ministras pirmininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s