2 koronaviruso atvejai patvirtinti kariuomenės dalinyje Rukloje

Lietuvos kariuomenėje nustatyti pirmieji koronaviruso atvejai. Infekcija nustatyta vienam civiliam darbuotojui ir vienam Nyderlandų Karalystės kariui.

Visi galimai turėję kontaktus su užsikrėtusiaisiais izoliuoti namuose arba dalinio teritorijoje esančiose specialiose patalpose. Darbuotojas ir karys yra gydomi civilinėje gydymo įstaigoje, jų darbo vietos dezinfekuotos.

Civilis asmuo nuo kovo 11 d. jau buvo namuose, į karinį dalinį nevyko, virusas jam diagnozuotas kovo 21 dieną. Užsienio šalies kariui virusas diagnozuotas šiandien, imtasi visų rekomenduojamų atsargumo priemonių. Siekdama maksimaliai pasaugoti karių sveikatą Lietuvos kariuomenė laikosi visų rekomenduojamų atsargumo ir prevencijos priemonių.

Kaip buvo skelbta anksčiau, visuose kariuomenės daliniuose ir toliau bus laikomasi šių karantino priemonių:

  1. Apribotas karinis rengimas ir pratybos, atšauktos tarptautinės ir ne karinėse teritorijose planuotos pratybos.
  2. Pratybos leidžiamos tik karinėse teritorijose, renkantis atviras erdves.
  3. Apribotas karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių paliekant būtiną susisiekimą.
  4. Laikinai sustabdytas Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių išleidimas į namus savaitgaliais.
  5. Dalis profesinės karo tarnybos karių, įvertinus jų būklę, lieka kartu su NPPKT kariais ir tarnybą vykdys kareivinių režimu.
  6. Visi profesinės karo tarnybos (PKT) kariai, grįžę iš komandiruočių ir tarptautinių operacijų užsienyje, privalomai izoliuojasi namuose, į dalinius nevyksta dvi savaites.
  7. Atšauktos ir neplanuojamos naujos karių komandiruotės į užsienį.
  8. Visuose kariniuose daliniuose medicinos personalas ir vadai yra instruktavę visus karius dėl papildomų higienos priemonių koronaviruso plitimo prevencijai: papildomai valomos ir vėdinamos patalpos, kariai dažniau plauna rankas, yra įrengti papildomi dezinfekcinio skysčio dozatoriai.

Tačiau, net ir patvirtinus koronaviruso atvejus dėl susiklosčiusios padėties kariuomenės veikla nesustoja, ji ir toliau pasirengusi vykdyti jai pavestas užduotis ir visomis išgalėmis prisidėti prie bendrų valstybės pastangų suvaldyti infekcijos plitimą.

Iš viso pagalbą civilinėms institucijoms, kovojančioms su koronaviruso epidemija, šiuo metu teikia daugiau nei 120 karių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurios buvo aktyvuotos pagal Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių planą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s