Kinijos Italijai paaukotos kaukės konfiskuotos Čekijoje. Marodieriavimas?

Tūkstančiai apsauginių veido kaukių, kurių Kinija nusiuntė itin sunkioje padėtyje esančioms Italijos ligoninėms, areštuoti Čekijoje.

Tapusi Europos koronaviruso epidemijos epicentru Italija susiduria su rimtu kaukių trūkumu. Ši problema yra itin rimta šalyje, kurioje dėl viruso jau mirė beveik 5 tūkst. žmonių, o ligoninės yra sausakimšos sergančių žmonių.

Taip pat su virusu kovojanti Čekija neseniai sugriežtino tokių prekių eksportą ir platinimą. Kol kas neaišku, ar incidentas su Kinijos Italijai siųstomis kaukėmis tebuvo nesusipratimas, logistinė klaida ar tyčinis mėginimas pasisavinti Italijai skirtas kaukes.

Italų dienraštis „La Repubblica“ šeštadienį rašė, kad Čekijos tarnybos konfiskavo Italijos ligoninėms skirtas Kinijos siųstas kaukes teigdamos, kad taip esą kovojama su nelegalia prekyba. Laikraštis remiasi „drąsiu čekų mokslininku“ Luku Levu Červinka, kuris yra Čekijos „Piratų partijos“ atstovo šalies parlamente Jano Lipavsky patarėjas.

Skelbiama, kad čekų policija antradienį įvykdė kovos su nelegalia prekyba operacija ir iš vienos privačios įmonės sandėlio į šiaurę nuo Prahos esančiame Lovosicės miestelyje konfiskavo 680 tūkst. kaukių bei medicininę plaučių ventiliavimo įrangą. Oficialiai buvo pareikšta, kad buvo imtasi priemonių kovai su nelegalia prekyba medicinos prietaisais.

Penktadienį čekų vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas tviteryje pripažino, kad „deja, po tolesnio tyrimo buvo nustatyta, kad nedidelė konfiskuotų prekių dalis buvo Kinijos paaukota Italijai“.

Čekų žiniasklaida skelbia, kad Italiją pasieks tiktai šiek tiek daugiau už 100 tūkst. kaukių Kinijos paaukotų kaukių, nes 380 tūkst. konfiskuotų kaukių jau buvo išskirstyta Čekijos ligoninėms.

„Mes mėginame išsiaiškinti, ką Kinijos paaukotos kaukės darė Lovosicėje, – sakė ministras ir pridūrė, kad šiuo metu vyksta čekų vyriausybės ir Italijos diskusijos šiuo klausimu. – Galiu patikinti, kad Italijai nebus jokio nuostolio.“

Pasibaigus epidemijai Čekija būtinai viską sugrąžins.

„Čekai tyčia nesulaukė šios įrangos“, – Čekijos naujienų agentūrai sakė šalies užsienio reikalų ministras Tomas Petričekas.

Tačiau kai kurie italų politikai laikosi visiškai kitokios nuomonės.

Oficialūs Italijos valdžios atstovai į sekmadieninį „La Repubblica“ straipsnį kol kas nesureagavo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s