Pasikeitus situacijai Lietuvos kariai atšaukti iš tarptautinės operacijos Irake ir grįžo namo

Kovo 22 d., iš JAV vadovaujamos operacijos „Įgimtas ryžtas“ Irake (angl. US-led operation in Iraq „Inherent Resolve“) į Lietuvą grįžo šeši Lietuvos kariai. Į Vilnių tiesioginiu skrydžiu iš Danijos jie grįžo Danijos karinių oro pajėgų orlaiviu. Kariškiai, po Vilniaus oro uoste atlikto privalomo patikrinimo termovizoriais, pamatavus temperatūrą, jų laukusiu autobusu buvo išvežioti į karantinavimosi vietas. Kaip ir visi kiti Lietuvos kariai, grįžtantys iš tarptautinių komandiruočių, jie laikysis privalomos 14 dienų saviizoliacijos.

Lietuvos kariai sugrįžo namo, kai Danija, kurios kontingento sudėtyje tarnavo Lietuvos kariai, priėmė sprendimą išvesti savo karius iš „Al Asado“ karinės bazės Irake kartu su čia tarnaujančiais kitų šalių kariais, taip pat ir Lietuvos, ir pradėti pasirengimą dalyvauti NATO karinėje mokymo misijoje (angl. NATO Mission Iraq).

Toks sprendimas priimtas misijos Irake vadovybės ir šalių dalyvaujančių koalicijoje bendru sutarimu, kadangi misijos veikla šiuo metu sustabdyta ir nevyksta Irako karių mokymai. Taip pat šiam sprendimui įtakos turėjo visam pasaulyje susidariusi epidemiologinė situacija.

JAV vadovaujamoje operacijoje „Įgimtas ryžtas“ Irake Lietuva dalyvavo nuo 2017 m. pradžios, operacijoje nuolat išlaikydama šešis karinius instruktorius, kurie rengė vietines saugumo pajėgas. Kariai tarnavo Danijos kontingento sudėtyje šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančioje „Al Asado“ karinėje bazėje.

Sugrąžinus Lietuvos karius iš Irako, Lietuvos įsipareigojimai koalicijos partneriams ir toliau išlieka nepakitę. Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja dar dešimtyje NATO, ES ir Jungtinių Tautų vadovaujamų tarptautinių operacijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s