Prancūzijos teismas leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos teisėją Egidijų Kūrį

Gegužės 11 d. 13 val. Prancūzijos baudžiamojo teismo posėdyje bus nagrinėjama Egidijaus Kūrio baudžiamoji byla, kurioje jis kaltinamas tuo, kad apšmeižė advokatą prof. dr. Stanislovą Tomą.

Prancūzijos antstoliai informavo, kad E. Kūris nutarė nesislėpti nuo antstolių ir priėmė nuo jų šaukimą į teismą.

„Persiunčiu Jūsų dėmesiui Prancūzijos teismo leidimą (pranc. „permis“) patraukti Vilniaus universiteto darbuotoją Egidijų Kūrį baudžiamojon atsakomybėn. Egidijus Kūris yra kaltinamas tuo, kad 2020 m. vasario 19 d. viešai ir dėl rasinės neapykantos apšmeižė advokatą profesorių Stanislovą Tomą, pareikšdamas, kad „jis ne profesorius“. Kaip matote šiame dokumente, teismo posėdis numatytas gegužės 11 d. 13 val. 30 min. Kaltinamajam Egidijui Kūriui gresia 45 000 eurų bauda, žalos atlyginimas profesoriui ir įpareigojimas atlikti veiksmą – viešai atsiprašyti“, – pranešė S. Tomas.

E. Kūris šiuo metu yra pats garsiausias Lietuvos teisėjas, vykdantis pareigas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT). Jis taip pat yra ir Vilniaus universiteto dėstytojas. Būtent šiame universitete, E. Kūris ir paskleidė šmeižtą, dėl kurio dabar jam teks bylinėtis.

Labiausiai E. Kūris pagarsėjo neteisėtai nušalinto prezidento Rolando Pakso apkaltos metu, kuomet viešai prisipažino, kad jam pavyko pabendrauti su Konstitucinėmis dvasiomis.

Tačiau net ir šie nuopelnai nepanaikina E. Kūrio atsakomybės, ir byloje dėl jo paskleisto šmeižto garsus teisėjas turės visas galimybes išdėstyti savo argumentus ir sėkmingai apsiginti, arba pripažinti savo kaltę.

Beje šioje istorijoje yra įdomi detalė: šmeižtu kaltinamas E. Kūris kadaise buvo apšmeižtojo S. Tomo dėstytoju. Savo studentui jis rašydavo dešimtukus.

Teisėjas E. Kūris žinomas ir dėl to, kad 1992 m. neteisėtai gavo profesoriaus vardą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s