Vyriausybė nusprendė, kad Kaliningrado tranzitas per Lietuvą leidžiamas iki trečiadienio

Vyriausybė sekmadienį 16 val. rinkosi į posėdį. Posėdyje, kuris truko vos kelias minutes, pritarta Vidaus reikalų ministerijos siūlymui leisti tranzitu kirsti Lietuvą iki kovo 26 d. vidurnakčio.

Pataisas į vyriausybės nutarimą pristatė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Klausimų jis nė vienam Vyriausybės nariui nesukėlė, jam buvo pritarta vienbalsiai.

Iš Rusijos Kaliningrado srities į kitą Rusijos teritoriją vykti traukiniu galima nesustojus be būtinybės ir su konvojumi tik per Kybartų ir Kenos pasienio punktus.

„Iki 2020 m. kovo 26 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą“, – rašoma sprendime.

Kaip buvo pranešta sekmadienį, posėdyje žadėta svarstyti siūlymą leisti tranzitu kirsti šalį iki trečiadienio.

„Siūlysime pratęsti tranzitą užsieniečiams iki trečiadienio, nes dar yra grįžtančių žmonių“, – žiniasklaidai sakė vidaus reikalų ministrės atstovė Božena Zaborovska-Zdanovič.

Pirmadienį paskelbus karantiną, Lietuva uždarė šalies sienas užsieniečiams siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, tačiau davė laiko užsieniečiams grįžti tranzitu per Lietuvą į savo valstybes. Šis terminas galiojo tris dienas, tačiau buvo pratęstas iki savaitės pabaigos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s