Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 30 įtariamų programišių, tarp suimtųjų – Lietuvos piliečiai

Rusijos teisėsauga antradienį pranešė išardžiusi didelė kibernetinių įsilaužėlių grupę, kaip įtariama, prekiavusia pavogtais kredito ir debeto kortelių duomenimis. Pareigūnai taip pat informavo, kad tarp daugiau kaip 30 sulaikytųjų esama Ukrainos ir Lietuvos piliečių.

Federalinė saugumo tarnyba (FSB) nurodė, kad buvo išardyta organizuota nusikalstama grupuotė, kuri „specializavosi pavogtų kredito ir mokėjimo kortelių, išduotų Rusijos ir užsienio finansų institucijų, duomenų prekyba“.

Agentūros duomenimis, šios grupės nariai įkūrė daugiau kaip 90 internetinių parduotuvių pavogtiems duomenims pardavinėti. Vėliau šie duomenys būdavo naudojami „vogti lėšoms iš įvairių valstybių piliečių bankų sąskaitų, įskaitant brangių prekių pirkimą internetu“, nurodė FSB.

„Sulaikyta daugiau kaip 30 grupuotės narių, įskaitant Ukrainos ir Lietuvos piliečius. Dvidešimčiai jų pateikti kaltinimai dėl neteisėto mokėjimo priemonių platinimo ir buvo skirta kardomoji priemonė – areštas“, – sakoma FSB pranešime spaudai.

Agentūra pažymėjo, kad atlikus kratas 62 vietose buvo rasta daugiau kaip 1 mln. dolerių ir 3 mln. rublių grynaisiais pinigais, konfiskuota serverių įrangos, naudotos internetinių parduotuvių veiklai palaikyti, suklastotų dokumentų, įskaitant Rusijos piliečių pasus, teisėsaugos tarnybų pareigūnų pažymėjimus. Per kratas taip pat buvo rasta šaunamųjų ginklų, narkotikų, aukso luitų ir brangių monetų.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė negavusi iš Rusijos pusės jokios oficialios informacijos apie šį sulaikymą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s