Kaltinimai dėl žurnalisto J.Khashoggi nužudymo pareikšti 20 Saudo Arabijos piliečių

Turkija pareiškė kaltinimus 20 įtariamųjų, įskaitant du buvusius Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano padėjėjus, dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo 2018 metais, trečiadienį pranešė prokurorai.

Prokurorai kaltina Saudo Arabijos žvalgybos vadovo pavaduotoją Ahmedą al Assiri ir karališkųjų rūmų patarėją žiniasklaidos klausimais Saudą al Qahtani vadovavus operacijai ir davus įsakymus Saudo Arabijos smogikų būriui.

59 metų JAV laikraščio „The Washington Post“ žurnalistas J.Khashoggi buvo nužudytas 2018 metų spalio 2 dieną Saudo Arabijos konsulate Stambule, kur ketino susitvarkyti reikalingus santuokai su Turkijos pilietybę turinčia sužadėtine Hatice Cengiz dokumentus.

Nepatenkinta Saudo Arabijos paaiškinimais Turkija atliko atskirą tyrimą dėl šios žmogžudystės. Stambulo prokuratūra pareiškime nurodė, kad A.al Assiri ir S.al Qahtani kaltinami „sąmoningo ir šlykštaus nužudymo kurstymu, kankinimu“. Be to, „sąmoningu ir šlykščiu nužudymu, kankinimu“ buvo apkaltinti dar 18 įtariamųjų, įskaitant žvalgybos pareigūną Maherą Mutrebą, dažnai lydėjusį princą per keliones užsienyje, teismo medicinos ekspertą Salahą al Tubaigy ir Saudo Arabijos karališkosios gvardijos karį Fahadą al Balawi. Nuteisimo atveju jiems grėstų laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

M.Mutrebas, S.al Tubaigy ir F. alBalawi buvo tarp 11 kaltinamųjų, teistų Rijade. Pasak šaltinių, teismo metu daugelis kaltinamųjų gynėsi teigdami, kad vykdė A. al Assiri įsakymus ir kad jis buvo operacijos „vadeiva“.

Bylas iškėlęs Turkijos prokuroras pažymėjo, kad minėti 20 įtariamųjų bus teisiami už akių, bet konkrečių datų nepaminėjo. Šis prokuroras jau buvo išdavęs arešto orderius sulaikyti įtariamuosius, kurių nėra Turkijoje.

Anot Turkijos pareigūnų, J.Khashoggi, kuris kadaise priklausė karališkosios šeimos artimai aplinkai, buvo pasmaugtas diplomatinėje atstovybėje per operaciją, kurioje dalyvavo 15 Saudo Arabijos pareigūnų, o jo kūnas buvo supjaustytas ir sunaikintas dalimis. Nužudyto žurnalisto palaikai taip ir nebuvo rasti.

CŽV, nepriklausoma Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertė Agnes Callamard ir Ankara tiesiogiai sieja princą Mohammedą su nužudymu. Rijadas tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Nepaisant ot kad šis barbariškas nusikaltimas yra eilinis akivaizdus Saudo Arabijos išpuolis prieš žmogaus teises bei žodžio laisvę JAV nepaskelbė Saudo Arabijai jokių sankcijų ir niekaip nepriekaištavo savo svarbiai sąjungininkei Artimųjų Rytų regione. Ir aišku kodėl.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s