Per G-20 susitikimą Rusijos prezidentas paragino paskelbti „sankcijų moratoriumą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderius sušvelninti laikinai atšaukti sankcijas ir teigė, kad tai yra „gyvybės ir mirties“ klausimas.

Rusijos lyderis kalbėjo gana aptakiai ir konkrečiai nenurodė, kurios šalys turėtų sušvelninti sankcijas.

„Idealiu atveju turėtume įvesti… bendrą būtiniausių prekių apribojimų ir jų įsigijimo finansinių operacijų moratoriumą“, – sakė V.Putinas per ketvirtadienį vykusį virtualų G-20 lyderių susitikimą.

„Kalbu apie šalis, kurios labiausiai kenčia nuo šios (koronaviruso) pandemijos. Galų gale tai yra gyvybės ir mirties klausimas, tai grynai humanitarinis klausimas, – kalbėjo jis. – Šiuose dalykuose neturėtų būti jokios politikos.“

Rusijos lyderis teigė, kad svarbu sukurti „žaliuosius koridorius, kuriuose nėra prekybos karų ir sankcijų“, kurie užtikrintų vaistų, maisto, įrangos ir technologijų tiekimą.

V.Putinas taip pat prognozavo, kad dabartinė krizė bus sunkesnė nei 2008–2009 metų finansinė krizė, o prekybos konfliktai ir sankcijos ją tik pagilins.

„Mes neabejotinai negalime sau leisti elgtis pagal principą „kiekvienas žmogus sau“, – teigė Rusijos prezidentas ir pridūrė, kad šalims reikia suvienyti jėgas kuriant vakcinas ir vaistų gydymą.

Ragindamas laikinai atšaukti sankcijas Rusijos lyderis turėjo omeny visų pirma Iraną, kuris labai sunkiai dorojasi su koronaviruso infekcija ir kuriam nepaisant susiklosčiusios sunkios situacijos JAV taiko labai griežtas sankcijas.

Anksčiau Jungtinių Tautų Organizacijos generalinis sekretorius paragino bent jau iki koronaviruso pandemijos pabaigos paskelbti paliaubas visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s