Portalo delfi.lt vyriausiai redaktorei Rasai Lukaitytei-Vnarauskienei teks bylinėtis teisme

Kovo 26 d. Prancūzijos baudžiamasis tribunolas išdavė leidimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn žinių portalo delfi.lt redaktorę Rasą Lukaitytę-Vnarauskienę.

„Ji kaltinama tuo, kad 2020 m. kovo 23 d. viešai, dėl rasinės ir religinės neapykantos apšmeižė advokatą prof. dr. Stanislovą Tomą, pareikšdama, kad jis neva ne advokatas, ne profesorius, ne daktaras ir „vandalas“. Ji kaltinama ir tuo, kad pavadino fašistų karo nusikaltėlio J. Noreikos memorialinę lentą „kultūros vertybe“, – sakoma S. Tomo pranešime visuomenei.

Baudžiamojo tribunolo posėdis įvyks birželio 8 d. R. Lukaitytei-Vnarauskienei gresia 45 tūkstančių eurų bauda, žalos atlyginimas ir įpareigojimas atsiprašyti.

Už analogišką šmeižtą baudžiamojon atsakomybėn traukiamas ir kaltinamasis Egidijus Kūris – jam gresia ne tik 45 tūkstančių bauda, žalos atlyginimas bei įpareigojimas atsiprašyti, bet atleidimas iš teisėjo darbo.

Dar daugiau, Prancūzijos teismui nustačius, kad kaltinamasis Egidijus Kūris apšmeižė profesorių dėl rasinės neapykantos, Europos žmogaus teisių teismas turės persvarstyti visas bylas, kur kaltinamasis buvo teisėjas, o pralaimėjęs bylą pareiškėjas buvo kitos rasės.

Strasbūro antstoliai jau patvirtino, kad įteikė šaukimą kaltinamajam Egidijui Kūriui.

E. Kūris šiuo metu yra pats garsiausias Lietuvos teisėjas, vykdantis pareigas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT). Jis taip pat yra ir Vilniaus universiteto dėstytojas. Būtent šiame universitete, E. Kūris ir paskleidė šmeižtą, dėl kurio dabar jam teks bylinėtis.

Labiausiai E. Kūris pagarsėjo neteisėtai nušalinto prezidento Rolando Pakso apkaltos proceso metu, kuomet viešai prisipažino, kad jam pavyko pabendrauti su Konstitucinėmis dvasiomis.

Tačiau net ir šie nuopelnai nepanaikina E. Kūrio atsakomybės, ir byloje dėl jo paskleisto šmeižto garsus teisėjas turės visas galimybes išdėstyti savo argumentus ir sėkmingai apsiginti, arba pripažinti savo kaltę.

Įdomu dar ir tai kad šmeižtu kaltinamas E. Kūris kadaise buvo apšmeižtojo S. Tomo dėstytoju. Savo studentui jis rašydavo dešimtukus.

Teisėjas E. Kūris žinomas ir dėl to, kad 1992 m. neteisėtai gavo profesoriaus vardą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s