Šiaurės Makedonija oficialiai įstojo į NATO

Šiaurės Makedonija penktadienį oficialiai stojo į NATO ir tapo 30-ąja Aljanso nare. Tai tapo įmanoma šiai Balkanų valstybei išsprendus ilgai trukusį ginčą dėl pavadinimo su Graikija.

JAV valstybės departamentas pranešė, kad Šiaurės Makedonija pateikė Vašingtonui prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties dokumentą – užbaigė paskutinį oficialų narystės proceso žingsnį.

„Šiandieninis Šiaurės Makedonijos įstojimas į NATO reiškia daugelio metų Šiaurės Makedonijos vyriausybės ir žmonių pastangų įstoti į Šiaurės Atlanto aljansą kulminaciją“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Mike’o Pompeo pareiškime.

„Šiaurės Makedonijos narystė NATO prisidės prie didesnės integracijos, demokratinių reformų, prekybos, saugumo ir stabilumo visame regione“, – priduriama jame.

NATO narės praėjusių metų vasarį pasirašė Šiaurės Makedonijos stojimo protokolą, o po to visi 29 nacionaliniai parlamentai ratifikavo Balkanų šalies narystę. Paskutinė tai padarė Ispanija.

Kelią į narystę NATO ir ES Skopjei atvėrė praėjusių metų sausį su Graikija sudarytas susitarimas pervadinti Makedoniją Šiaurės Makedonijos Respublika, taip užbaigiant vieną ilgiausiai trukusių diplomatinių ginčų pasaulyje.

„Šiaurės Makedonija dabar yra NATO šeimos dalis. Tai yra 30 valstybių ir beveik milijardo žmonių šeima. Šeima, kuri yra pagrįsta užtikrintumu, jog, kad ir kokie iššūkiai bebūtų, mes visi kartu esame stipresni ir saugesni“, – pareiškime sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Pirmadienį J.Stoltenbergas pirmininkaus NATO būstinėje Briuselyje vyksiančioje ceremonijoje, per kurią šalia kitų 29 narių vėliavų bus iškelta Šiaurės Makedonijos vėliava.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s