Priemones medikams į Kauną atskraidino Rusijos įmonės orlaivis

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

„Orlaivis su kroviniu Kaune nusileido 11.32 val.“, –  informavo Lietuvos oro uostų atstovė Lina Beišinė. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis feisbuke pranešė, jog lėktuvas apie 10 valandą pakilo iš Frankfurto Hano oro uosto Vokietijoje.

Pasak premjero, lėktuvu skraidinama apie 3 mln. porų apsauginių pirštinių, 200 tūkst. respiratorių FFP2 ir apie 33 tūkst. apsauginių akinių. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis penktadienį sakė, kad vėliau laukiama dar kelių lėktuvų su likusia užsakytos siuntos dalimi.

„Kiekvieną dieną leisis lėktuvai“, – teigė A. Šešelgis.

Skraidino rusų orlaivis

Turimais duomenimis, priemonės į Lietuvą buvo atgabentos Rusijos kompanijos „Volga Dnepr“, kuri priklauso rusų verslininkui Aleksejui Isaikinui, orlaiviais. Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislavas Kondratovičius sakė, kad apklausos būdu šiam atvežimui suorganizuoti buvo pasirinkta lietuviška bendrovė „Hoptrans“. Ši bendrovė yra Rusijos geležinkelių bendrovės „Transkonteiner“ atstovė.

„Hoptrans“ pateikė logistinį pasiūlymą – grandinę gabenti iš Kinijos iki Frankfurto ir iš Frankfurto į Kauną Rusijos aviakompanijos lėktuvais.

041

Šį apsaugos priemonių atvežimą reikėjo suorganizuoti labai skubiai, tokį nurodymą V. Kondratovičius gavo iš operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos.

„Viską reikėjo daryti labai greitai, nulėmė pasiūlymų kaina ir greitis“, – teigė V. Kondratovičius.

Į šią informaciją „Facebook“ sureagavo ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Man visiškai nesvarbu, kam priklauso lėktuvai, kuriais gabenamos apsaugos priemonės. Šiandien svarbiausia, kad jos būtų čia, Lietuvoje, kuo skubiau“, – rašė S. Skvernelis.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s