Dariui Jauniškiui – netikėtas smūgis iš autoritetingų politikų: reikalauja paleisti J.Paleckį

Daugiau kaip pusšimtis autoritetingų Lietuvos politikų raštu kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydami palesti šnipinėjimu kaltinamą politiką Algirdą Paleckį ir paskirti jam kardomąją priemonę nesusijusią su laisvės atėmimu.

Kreipimąsi pasirašė apie 60 signatarų, keli buvusieji ministrai ir net buvęs VSD direktorius Mečys Laurinkus.

„Pasirašė apie 60 signatarų, Aukščiausiosios tarybos-Atkuriamojo Seimo, keletas pirmos Vyriausybės narių“, –  informavo kreipimosi teksto autorius signataras Egidijus Bičkauskas.

„Mano žiniomis, dokumentą pasirašė įvairių politinių pažiūrų žmonės – nuo dešinės iki kairės“, – pridėjo jis.

Tarp pasirašiusiųjų signatarų – buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, buvęs ministras pirmininkas Gediminas Vagnorius, buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, buvusi parlamentarė Nijolė Oželytė, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus. Sąraše taip pat yra ir Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Kęstutis Glaveckas, Emanuelis Zingeris, filosofas Kęstutis Girnius.

Žemiau talpiname čia signataro Zigmo Vaišvilos komentarą šiuo klausimu.

„Viešai į teismą dėl Algirdui Paleckiui taikomos kardomosios priemonės (suėmimo) kreipėmės 49 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, dar 6 Lietuvos Respublikos 1990-1992 m. kadencijos Aukščiausiosios Tarybos deputatai, 3 pirmosios Vyriausybės nariai, dar trys kolegos signatarai palaikė šį kreipimąsi tik dėl kardomosios priemonės pakeitimo.

Norime atkreipti teismo dėmesį į tai, kad Generalinei prokuratūrai teismui perduotoje byloje įtarimų, pareikštų A. Paleckiui, turinys gerokai skiriasi nuo tų veikų, kurios buvo įvardintos daugiau kaip prieš pusantrų metų, skiriant suėmimą – „platus, gerai organizuotas ir galimai net ginkluotas šnipinėjimo tinklas“. Mes, pasirašiusieji kreipimąsi, manome, kad teismas turėtų paneigti arba patvirtinti vis labiau plintančią nuomonę, kad A. Paleckis gali būti teisiamas ne už nusikalstamas veikas, bet už neatitinkančias oficialioms nuostatoms politines pažiūras.

Pasakysiu paprasčiau – bent manęs taip paprastai neįtikins, kad Rusijos žvalgyba „plataus, gerai organizuoto ir galimai net ginkluoto šnipinėjimo tinklo“ organizavimą patikėtų atskleistam ir net jau Lietuvoje teistam šnipui. Tai būtų ne šnipas, o „šnipas“. Bėda ta, kad mes susitaikome su tokiomis primityviomis didžiosios dalies žmonių mulkinimo priemonėmis.

Deja, ši byla atspindi ir mūsų Lietuvos prokuratūros, mininčios atkūrimo 30-metį, veidą.

Į tai žingsniavome nuosekliai, o prasidėjus Ukrainos krizei – jau ir tiesmukai, visiškai primityviai.

2016 m. kovo 30 d. spaudos konferencijoje LR Seime pristatant garsųjį 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“, Lietuvos Respublikos VSD direktorius Darius Jauniškis, kaip tikras saldofonas, atvirai paaiškino (įrašo 16-17 min., 27-28 min., 29-30 min.), kodėl grėsmėmis Lietuvai paskelbti net signatarai – tam tikri jų (ataskaitoje minimi du signatarai – Rolandas Paulauskas ir Zigmas Vaišvila) pasisakymai kelia grėsmę, nes Rusija juos cituoja: „Veiksmai kalba patys už save“, „Mes ne teisine prasme vertinome signatarų veiklą.“ „Mes manome, kad tam tikri pasisakymai kelia grėsmę,.. parodo, kad Lietuvoje yra ir kitaip mąstančių“…

Dar D. Jauniškis be jokių įrodymų papildomai paaiškino, kad mes esame nepatenkinti esama santvarka.

Laisvai, saldofone, nurodymas jau įvykdytas!

Tik po aktyvių kelerius metus trukusių veiksmų gavau galimos atsakomybės išsigandusio „seklio“ D. Jauniškio pasirašytą 2017 m. rugsėjo 29 d. LR VSD raštą Nr. 18-7958, kuriame paaiškinta, kad Z. Vaišvila nebuvo grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

O LR Seimas beatodairiškai paknopstomis jau svarsto Prezidento Gitano Nausėdos teikimą Seimui LR VSD vadovu Darių Jauniškį skirti dar kartą. Respublikos Prezidentas pasiūlė buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės aptarnautoją, pakeitusį šiose pareigose „vilko bilietą“ gavusį Gediminą Griną. Priminsiu, kad buvęs LR VSD direktorius G. Grina kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, supratęs, kad dėl eks-prezidentės užgaidų jis buvo pakištas ir gali likti atpirkimo ožiu taip vadinamoje valstybės paslapties apie Rusijos valstybės paslaptį D. Grybauskaitę nutekinimo spektaklyje. Po šio G. Grinos veiksmo buvo pradėta taip vadinama Ulbinaitės byla, o tuometinė Prezidentė D. Grybauskaitė metus laiko (!) išvis nebendravo su G. Grina. Vėl glaudus eks-prezidentės ir LR VSD veikimas prasidėjo tik LR VSD direktoriumi paskyrus D. Jauniškį.

Prezidento G. Nausėdos net LR Seime neklausia, kas ir kuo jį valdo, kad yra priverstas veidmainiškai teikti D. Jauniškio kandidatūrą, kodėl tai daroma, šiam saldofonui atvirai patvirtinus, kad jo nurodymu buvo renkama informacija apie kandidato į Respublikos Prezidentus G. Nausėdos komandą? Jei Prezidentas G. Nausėda negerbia jį išrinkusių žmonių, tai ar gerbia jis bent save?

Artimiausiomis dienomis Lietuvos apeliacinis teismas svarstys A. Paleckio advokatų pateiktą skundą dėl Šiaulių apygardos teismo nutarties, kuria jo suėmimas buvo pratęstas dar 2 mėnesiams (bent ne trims). Tiesa, Šiaulių apygardos teismas paskelbė, kad bylos nagrinėjimas bus viešas, išskyrus posėdžius, kuriuose bus kalbama apie valstybės paslaptis. Tikėsimės, kad ne Rusijos valstybės paslaptis uždaruose posėdžiuose aptarinės Lietuvos teismas…“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s