V.Bakas Seimo salėje viešai sugrąžino D.Jauniškio jam įteiktą apdovanojimą: nepritariu tam, ką darote dabar

Seimo tribūnoje stovėjusiam D.Jauniškiui parlamentaras Vytautas Bakas viešai sugrąžino anksčiau iš VSD gautą apdovanojimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pateikė Dariaus Jauniškio kandidatūrą antrai kadencijai eiti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pareigas. D.Jauniškio kandidatūrą Seimo nariams pristatė prezidento Nacionalinio saugumo grupės vadovas, G.Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jonas Vytautas Žukas.

D.Jauniškio kandidatūros pristatymo metu Seimo narys, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas V.Bakas sakė labai vertinęs D.Jauniškio darbą tol, kol nepaaiškėjo, kad jis žodiniu pavedimu renka informaciją, išnaudoja daugybę pareigūnų, tam, jog rinktų informaciją apie niekuo dėtus, su grėsmėmis nesusijusius Lietuvos verslo, kultūros, meno, žiniasklaidos veikėjus.

Pasak V.Bako, įvairūs su žvalgyba susiję įstatymai buvo priimti ne tam, kad VSD sektų Lietuvos žmones, o saugotų juos nuo išorės grėsmių. Seimo salėje V.Bakas grąžino D.Jauniškio jam įteiktą apdovanojimą „Už nuopelnus žvalgybai“, nes nepritaria tam, ką VSD vadovas daro dabar.

„Tai aš noriu jums tą apdovanojimą sugrąžinti, nes visiškai nepritariu tam, ką jūs darote dabar“, – pareiškė politikas.

Toks jo žingsnis sukėlė kai kurių kolegų nepasitenkinimą. Seimo plenarinių posėdžių salėje pasigirdo įvairūs garsai.

Užduodamas klausimą D.Jauniškiui, Seimo narys Povilas Urbšys citavo, kaip sakė, VSD darbuotojo kreipimąsi, kuriame esą teigiama, kad 2018 metų liepos 13 dieną VSD direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis tarnybiniame kabinete jam padavė du lapus su žmonių vardais ir pavardėmis bei paaiškino, kad juos reikia patikrinti, o visą informaciją pateikti D.Jauniškiui. P.Urbšys, skaitydamas VSD darbuotojo raštą, nurodė, kad jame rašoma, jog surinkta medžiaga perduota D.Jauniškiui ir pakomentuota žodžiu.

„Direktorius pokalbio pabaigoje man pasakė, kad jis pateiktos informacijos pilnoje apimtyje jam nepasakos ir tik įvardins asmenis, kurie yra blogi, – kaip sakė, VSD darbuotojo kreipimąsi citavo P.Urbšys. – Kas yra tas X, kuriam jūs atsiskaitėte dėl surinktų duomenų?“

D.Jauniškis teigė jau daug kartų sakęs ir darsyk pakartosiantis, kad nėra jokio X, kuriam jis atsiskaitantis.

„Ir nėra nė vieno žmogaus, kuriam aš atsiskaityčiau. Ir tikrai to niekada nebuvo ir nebus“, – pažymėjo antrai kadencijai vadovauti VSD siūlomas pareigūnas.

Ką gi ponas Jauniškis viešai Seime prisipažino kad jis yra niekam neatskaitingas. Valio!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s