Apeliacinis teismas panaikino A.Paleckiui skirtą suėmimą ir leido jam laukti teismo ne kalėjime

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį panaikino buvusiam politikui Algirdui Paleckiui Šiaulių apygardos teismo skirtą suėmimą dviem mėnesiams ir pritaikė švelnesnes kardomąsias priemones. Šnipinėjimu kaltinamam buvusiam Lietuvos Seimo nariui skirta intensyvi priežiūra, 50 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas. A.Paleckis taip pat įpareigotas šešis mėnesius dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir neišeiti iš namų, išskyrus dalyvavimą teismo posėdžiuose, informavo teismas.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad šioje proceso stadijoje švelnesnės kardomosios priemonės bus efektyvios ir užtikrins Baudžiamojo proceso kodekse keliamų tikslų įgyvendinimą. Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad apygardos teismas netinkamai įvertino, jog ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui, A.Paleckis suimtas daugiau negu metus ir penkis mėnesius, o dėl karantino ir jo režimo šalyje teismo procesas gali dar užtrukti. Skirdamas švelnesnes kardomąsias priemones aukštesnės instancijos teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad A.Paleckis turi gyvenamąją vietą, turto, iki sulaikymo dirbo, turi šeimą ir suaugusius vaikus, iki šiol jo šeimos nariai rūpinasi ir palaiko ryšius su juo.

Apeliacinis teismas įspėjo politiką, kad jis privalo šaukiamas atvykti pas teisėją ar į teismą, nekliudyti proceso eigai, nedaryti naujų nusikalstamų veikų, o be svarbios priežasties neatvykus į teismo posėdžius ar kitaip pažeidus intensyvios priežiūros sąlygas jam vėl gali būti paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, o užstatas gali pereiti valstybės nuosavybėn.

Kaltinamojo tėvas Justas Vincas Paleckis žiniasklaidai teigė, kad sūnus laikomas Šiaulių tardymo izoliatoriuje, jį turėtų paleisti dar pirmadienį iki šeštos valandos vakaro.

A. Paleckis buvo pūdomas kalėjime be teismo nuo 2018 m. spalio.

Kovo pradžioje Lietuvos apeliacinis teismas paskyrė bylą nagrinėti Šiauliuose, po to, kai nuo jos nagrinėjimo nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Kartu su verslininku Deimantu Bertausku jis yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijos naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, už piniginį bei kitokį atlygį Lietuvoje galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją. Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus. Prokuratūra teigia, jog kaltinamiesiems buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Pats A.Paleckis savo kaltės nepripažįsta.

Kovo pabaigoje daugiau nei 50 įtakingų Lietuvos politikų kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl švelnesnės kardomosios priemonės A.Paleckiui. Jie teigė, kad šiuo atveju suėmimas yra per griežta kardomoji priemonė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s