Sumažinus NATO karinių pajėgų skaičių Afganistane, į Lietuvą grįžo dalis jame buvusių karių

Balandžio 7 d. iš NATO tarptautinės operacijos Afganistane „Tvirta parama“ (angl. „Resolut Support”) į Lietuvą grįžo dalis ten dislokuotų Lietuvos karių. Norvegijos karinių oro pajėgų orlaiviu Lietuvos kariai buvo atskraidinti į Rygos oro uostą, iš kur, jų laukusiu autobusu, buvo pervežti į karantinavimosi vietą Lietuvoje. Kaip ir visi kiti Lietuvos kariai, grįžtantys iš tarptautinių operacijų, pratybų ar komandiruočių, jie laikysis privalomos 14 dienų saviizoliacijos.

Lietuvos kariai sugrįžo namo, kai tarptautinės operacijos vadovybė dėl susiklosčiusios situacijos priėmė sprendimą sumažinti karinių pajėgų skaičių operacijos rajone.

Toks sprendimas priimtas tarptautinės operacijos Afganistane vadovybės ir šalių, dalyvaujančių  NATO vadovaujamoje operacijoje bendru sutarimu, kadangi mokymo veikla Afganistane šiuo metu pristabdyta. Taip pat šiam sprendimui įtakos turėjo visam pasaulyje susidariusi epidemiologinė situacija. Į Lietuvą sugrįžo tik dalis operacijoje dalyvavusių karių. Tarptautinės operacijos rajone likę kariai ir toliau tęs tarnybą, o Lietuvos įsipareigojimai sąjungininkams ir toliau išlieka nepakitę.

Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja dar aštuoniose NATO, ES ir Jungtinių Tautų vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s