JT vadovas: PSO svarbi kovai su koronavirusu

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, reaguodamas į JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimą nutraukti finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), sakė, kad ši JT agentūra „yra absoliučiai svarbi pasaulio pastangoms laimėti karą su COVID-19“ ir turi būti remiama.

Pasak A.Guterreso, ši koronaviruso pandemija „neturi precedento per mūsų gyvenimą ir jai reikia beprecedenčio atsako“. „Akivaizdu, kad tokiomis sąlygomis įmanoma skirtingiems subjektams skirtingai suprasti tuos pačius faktus“, – sakė A.Guterresas. Kai pandemija baigsis, turi būti atliktas tyrimas dėl to, kaip ji kilo ir plito, koks buvo bendras atsakas, kad pamokos būtų išmoktos, pabrėžė jis.

„Tačiau dabar tam ne laikas, – nurodė generalinis sekretorius. – Dabar laikas vienybei, bendram ir solidariam tarptautinės bendrijos darbui stabdant šį virusą ir jo sukrečiančias pasekmes.“

JAV 2018–2019 metais PSO skyrė beveik 900 mln. dolerių (827 mln. eurų), nurodoma agentūros interneto svetainėje. Tai maždaug 20 proc. PSO tų metų biudžeto, kuris buvo 4,4 mlrd. dolerių.

Antradienį D.Trumpas apkaltino PSO esant „pernelyg orientuota į Kiniją“ ir kėlė klausimą, kodėl PSO pateikė „itin ydingą rekomendaciją“, turėdamas omeny agentūros patarimą nevaržyti tarptautinio susisiekimo, kai Kinijoje pradėjo plisti koronavirusinė infekcija COVID-19.

„Laimei, anksti atmečiau jų patarimą palikti sienas atviras Kinijai“, – rašė D.Trumpas, turėdamas omenyje savo sprendimą uždrausti atvykti iš šios šalies.

„Ketiname sustabdyti pinigus, leidžiamus PSO“, – pabrėžė D.Trumpas, stumiantis izoliacionistinę programą su šūkiu „Pirmiausiai – Amerika“ ir anksčiau ne kartą aršiai kritikavęs JT bei kitas tarptautines organizacijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s