Kinijos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei padėkojo ir aukštai įvertino A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos iniciatyvą

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Laikinosios Gynybos Vadovybės nariai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai tuometiniai LR Krašto apsaugos departamento Generalinis direktorius Audrius Butkevičius ir LR Aukščiausios Tarybos Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas bei Ministro Pirmininko pavaduotojas Zigmas Vaišvila 2020 m. balandžio 7 d. skubiai kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Po šio kreipimosi į Respublikos Prezidentą signataras Z. Vaišvila ir Lietuvos Visuomenės Taryba gavo LR Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie LR Krašto apsaugos ministerijos atsakymus, kuriais atsisakyta iš 2020 m. vasario mėnesį šių Lietuvos žvalgybos tarnybų paskelbto „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“ pašalinti kaip grėsme Lietuvai įvardintą Kinijos Liaudies Respubliką.

Apie šį nekorektišką Lietuvos žvalgybos tarnybų elgesį pranešta ne tik Respublikos prezidentui G. Nausėdai, bet ir Kinijos Liaudies Respublikos ambasadai Lietuvoje.

Š.m. balandžio 9 d. Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei padėkojo signatarams A. Butkevičiui ir Z. Vaišvilai už informaciją ir aukštai įvertino jų iniciatyvą Lietuvos ir Kinijos santykiuose, palinkėjo sveikatos šiuo ypatingu metu.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila padėkojo Kinijos ambasadoriui Shen Zhifei už dėmesį ir padėties supratimą. Turėdami asmeninę krizių suvaldymo patirtį, kaip 1991 m. sausio 13 d. naktį išrinkti LR Laikinosios Gynybos Vadovybės nariai, A. Butkevičius ir Z. Vaišvila patikino Kinijos ambasadorių Shen Zhifei, kad jie Lietuvos valstybę atkūrė ir gynė dėl Tautos ir yra dėkingi Kinijos Vyriausybei už laiku ir teisingą Lietuvos Vyriausybei pateiktą informaciją apie COVID-19, paramą, medikamentus ir apsaugos priemones, Kinijos tiekiamas mūsų šaliai. A. Butkevičius ir Z. Vaišvila tai vertina kaip aukštą diplomatiją ir tikrą padėties sudėtingumo supratimą.

Kinija buvo pirmoji šalis, kuria užpuolė COVID-19 ir kuri atlaikė pirmąjį smūgį. A. Butkevičius ir Z. Vaišvila pareiškė Kinijai ir nuoširdžią užuojautą dėl šios šalies piliečių mirčių, palinkėjo sveikatos ir stiprybės Kinijos žmonėms.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila dar kartą dėl šių aplinkybių kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą, prašydami neskubėti pasirašyti Prezidento dekretą dėl Dariaus Jauniškio skyrimo LR VSD direktoriumi ir skubiai signatarus be eilės priimti dėl šių klausimų.

Į diskusiją dėl Dariaus Jauniškio kandidatūros A. Butkevičius ir Z. Vaišvila Respublikos prezidento priminė pageidavimą pakviesti ir patį D. Jauniškį.

Reikia atkreipti dėmesį į tai kad turint omeny pastaruosius įvykius su tokiomis formuluotėmis kaip sakykime „Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei padėkojo signatarams A. Butkevičiui ir Z. Vaišvilai už informaciją“ Z.Vaišvila ir A. Butkevičius gali „prisižaisti“ ir apkaltinti šnipinėjimu Kinijos naudai, juolab kad VSD perspėjo jog Kinija yra grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui o jos atstovai verbuoja naivius Lietuvos piliečius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s