Lietuva neseks Austrijos pavyzdžiu: lietuviai yra pajėgūs patys susimokėti už privalomus niekniekius

Lietuva didžiuojasi labai gerais ekonominiais pasiekimais, prašmatniai kainuojančia priešus atgrasančia krašto apsauga ir vis stiprėjančiu valstybės moraliniu autoritetu pasaulyje, ypač sėkmingai kovojant su Rusijos, Baltarusijos ir Kinijos grėsmėmis.

Tačiau dar liko kelios smulkmenos, kur turėtume pasistiebti.

Ir Lietuvoje ir Vakarų valstybėse panašiai kovojama su koronavirusu – karantinas, apsauginės kaukės, dezinfekciniai skysčiai visiems tapo kasdienybe.

Tačiau jei ekonomiškai dar kol kas šiek tiek stipriau už Lietuvą esančiuose Vakaruose medicininės kaukės dalinamos nemokamai, tai Lietuvoje kitaip – reikia pirkti jas už rinkos kainą.

Tiesa, balandžio 9 d. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad valstybė išdalins net 120 tūkstančių kaukių nemokamai tiems, kas neturi galimybės jų nusipirkti. Tačiau tai, toli gražu, dar nepakankamas kiekis, kurio užtektų visiems Lietuvos gyventojams.

Todėl žurnalistai paklausė Vyriausybės, ar neketinama nemokamai šiais elementariais niekniekiais aprūpinti visus gyventojus, dalinti kaukes bei dezinfekcinius skysčius nemokamai parduotuvėse bei kitur, kur jų tik gali prireikti.

Juk epidemija ne juokas – jei neliko pinigų biudžete, tokiam reikalui būtų galima paaukoti, pavyzdžiui, vieną kariniams žaidimams skirtą vokišką „Boxerį“ ar kokią kitokią patranką ar tanką.

Tų pinigų užtektų ne tik kaukėms, bet ir visoms Maltiečių sriuboms, Maisto bankams, bei visoms likusioms pramogoms, kuriose mėgsta dalyvauti ir prieš kameras nuolatos fetišuotis aukščiausi šalies politikai ir pareigūnai, demonstruodami skurdžiams ir badaujantiems, kokie jie yra humaniški.

Deja, premjero patarėjas Giedrius Surplys pranešė, kad nemokamo dalinimo piliečiams varianto Vyriausybė net nesvarstė.

Paklausus ar svarstys, prieš bėgdamas patarėjas paaiškino, kad apie tai nėra ko daugiau diskutuoti – nesvarstė reiškia nesvarstė.

Pažymėtina, kad, pavyzdžiui, „Maximoje“ dėžutė su 50 vienkartinių kaukių kainuoja 29 eurus 99 centus. Daugkartinė kaukė kainuoja 4 eurus 49 centus.

Balandžio 10 d. „Aktualus skambutis“:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s