„Amerikos balsas“ atmeta Baltųjų rūmų kritiką dėl „kiniškos propagandos“

JAV valstybės finansuojama radijo stotis „Amerikos balsas“ atmetė Baltųjų rūmų kritiką, kad ji esą skleidžia kinų „užsienio propagandą“ dėl koronaviruso pandemijos.

Radijo stočiai tviteryje paskelbus vaizdo įrašą, kaip švenčiama karantino Uhane pabaiga, ir pažymėjus, jog mirčių nuo koronaviruso skaičius JAV viršijo Kinijos rodiklį, JAV prezidento administracija penktadienį išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, jog „Amerikos balsas“ skleidžia Pekino žinią.

„Amerikos balsas“ dažnai kalba už Amerikos priešus. Ne jos piliečius, – pareiškė Baltieji rūmai. – Žurnalistai turėtų skelbti faktus, o „Amerikos balsas“ vietoj to skleidžia Pekino propagandą.“

JAV Johnso Hopkinso universiteto skelbiami skaičiai rodo jog dėl koronaviruso mirė mažiausiai 18 tūkst. amerikiečių, palyginti su 3 tūkst. kinų. Bet matyt pranešti apie tai negalima nes ai yra „kiniška propaganda“.

„Amerikos balso“ direktorė Amanda Bennet atmetė kritiką, nors D.Trumpo administracijos konkrečiai nepaminėjo. Ji pareiškė, kad radijo stotis anksčiau skelbė ir apie Kinijos pradines pastangas nuslėpti koronaviruso protrūkį.

„Amerikos balsas“ išsamiai demaskavo didžiąją dalį informacijos, kurią skelbė Kinijos vyriausybės ir vyriausybės kontroliuojama žiniasklaida“, – išplatintame pareiškime sakė ji.

Žurnalistų apsaugos komitetas taip pat pasmerkė Baltųjų rūmų komentarus, juos pavadinęs „įžeidžiančiais“, bei pareiškė, kad jie nuvertina „Amerikos balso“ visame pasaulyje atliekamą darbą.

„Amerikos balsas“ yra viena iš Amerikos žiniasklaidos priemonių – kartu su „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“, – kurioms iš esmės uždrausti dirbti Kinijoje dėl jų skelbtos informacijos apie viruso protrūkį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl pavadino dalykus savais vardais. Jis faktiškai sako, jog, „Amerikos balsas“ turi retransliuoti tik Amerikai naudingas žinias. Manipuliavimas? Propaganda? Ir ką?!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s