Kovos prieš koronaviruso epidemiją įkarštyje JAV nutraukė finansavimą Pasaulio Sveikatos Organizacijai

Pasauliui kovojant prieš koronavirusą JAV prezidentas nurodė sustabdyti finansavimą Pasaulio Sveikatos Organizacijai (PSO).

D.Trumpas apkaltino šią Ženevoje įsikūrusią organizaciją „politinį korektiškumą iškeliant virš gyvybes gelbstinčių priemonių“. Pasak JAV prezidento, infekcijos protrūkis galėjo būti suvaldytas „su labai mažu mirčių skaičiumi“, jei PSO būtų kruopščiai įvertinusi situaciją Kinijoje, kur liga praėjusių metų pabaigoje atsirado. Jis ne kartą vadino COVID-19 sukėlėją „kiniškuoju virusu“ ir kritikavo Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūrą pernelyg nuolaidžiaujant Pekinui.

Jungtinės Valstijos yra didžiausią finansavimą PSO teikianti šalis – pastaruoju metu Vašingtonas šiai Ženevoje įsikūrusiai institucijai kasmet pervesdavo 400–500 mld. dolerių.

Anksčiau JAV prezidentas aršiai sukritikavo PSO dėl jos veiksmų kovojant prieš koronavirusą, esą jie buvo per griežti.

„PSO tikrai susimovė. Nors daugiausia finansuojama Jungtinių Valstijų, visgi dėl tam tikrų priežasčių smarkiai orientuojasi į Kiniją. Mes tai apsvarstysime“, – tviteryje žadėjo Jungtinių Valstijų prezidentas.

Taip pat D.Trumpas klausė, kodėl PSO pateikė „tokią klaidingą rekomendaciją“, akivaizdžiai turėdamas galvoje JT organizacijos rekomendaciją neriboti tarptautinių kelionių.

„Laimei, aš nedelsdamas atmečiau jų patarimus neužverti mūsų sienų Kinijai“, – rašė D.Trumpas apie savo sprendimą uždrausti keliones iš pastarosios šalies.

Pats JAV prezidentas yra plačiai kritikuojamas dėl to, kad PSO paskelbus pasaulio pandemiją nepagrįstai sumenkino viruso grėsmę, prilyginęs jį paprastam gripui, ir teigė, kad padėtis Jungtinėse Valstijose buvo kontroliuojama, nors vėliau ir pripažino, kad šalyje susiklostė nacionalinė ekstremali situacija.

Šiam momentui JAV pirmauja pasaulyje – didžiausias koronavirusu infekuotų asmenų skaičius tarp visų šalių yra nustatytas būtent Jungtinėse Valstijose. Be to šioje šalyje yra ir daugiausiai pasaulyje mirusiųjų nuo šios infekcijos žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s