Lenkijoje nusileidęs lėktuvas milžinas atgabeno iš Kinijos priemonių kovai prieš koronavirusą

Didžiausias pasaulyje Tarybų Sąjungoje sukurtas krovininis lėktuvas, prikrautas apsauginių priemonių, skirtų su koronaviruso epidemija kovojantiems Lenkijos sveikatos apsaugos darbuotojams, antradienį ryte nusileido Varšuvos Chopino oro uoste, pranešė visuomeninis transliuotojas TVP.

Televizijos reportaže matyti, kaip milžiniškas lėktuvas „Antonov An-225 Mrija“ rieda oro uosto taku, atskridęs į Varšuvą iš Kinijos prieš 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku. Šešis reaktyvinius variklius turintis 84 metrų ilgio orlaivis atskraidino apie 7 mln. apsauginių kaukių, kelis šimtus tūkstančių chalatų, taip pat kelis šimtus tūkstančius apsauginių šalmų, nupirktų Lenkijos valstybinių įmonių KGHM ir „Lotos“, informavo visuomeninio Lenkijos radijo naujienų agentūra IAR.

Valstybinė naujienų agentūra PAP praeitą savaitę citavo KGHM vadovą Marciną Chludzinskį, sakiusį, kad jo įmonė skyrė 15 mln. JAV dolerių (13,8 mln. eurų) įsigyti medicinos priemonių, reikalingų kovai prieš koronavirusinės infekcijos epidemiją Lenkijoje. Vėliausia siunta – apie 80 tonų atsargų – yra dalis didesnių pastangų aprūpinti Lenkiją kritiškai svarbiomis medicinos priemonėmis, šaliai intensyvinant kovą prieš naująją virusą, sakė pareigūnai.

Daugiau kaip 50 tonų individualios apsaugos priemonių, įskaitant 6 mln. kaukių ir 70 tūkst. kombinezonų, neseniai buvo atskraidinta į Varšuvą kitu Tarybų Sąjungoje sukonstruotu dideliu krovininiu lėktuvu „Antonov An-124“, nurodė vyriausybės pareigūnai.

Premjero Mateuszo Morawieckio biuro vadovas Michalas Dworczykas praeito mėnesio pabaigoje sakė, kad Lenkija organizuos „oro tiltą“ su Kinija, leisiantį atgabenti į šalį apsaugos priemonių medicinos darbuotojams, malšinantiems COVID-19 protrūkį, iki šiol šalyje pareikalavusį 251 žmogaus gyvybės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s