Ukrainos saugumo tarnyba pranešė savo darbuotojų gretose esą sučiupusi įtariamą rusų šnipą

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) antradienį pranešė esą sulaikiusi savo aukšto rango darbuotoją, įtariamą šnipinėjimu Rusijai ir teroro atakų planavimu.

SBU nurodė jog tyrimo metu neva surinkta „neginčijamų įrodymų“, įskaitant garso ir vaizdo įrašus, lidijančių, kad generolas majoras Valerijus Šaitanovas planavo teroro atakas Ukrainoje ir rinko žvalgybinę informaciją Rusijos Federalinei saugumo tarnybai (FSB).

„Deja, vyras, kuris turėjo saugoti Ukrainą, iš tikrųjų veikė prieš ją“, – sakė SBU vadovas Ivanas Bakanovas, kurio žodžiai cituojami pareiškime.

V.Šaitanovas buvo sulaikytas po „sudėtingos, ilgalaikės, daugiapakopės specialiosios operacijos“, pridėjo I.Bakanovas.

Pareigūnai rengiasi sulaikytajam pateikti kaltinimus valstybės išdavimu ir teroro atakų planavimu, pridūrė SBU direktorius.

V.Šaitanovas, kuris generolo majoro laipsnį gavo po kruvino vakarų valstybių suprovokuoto 2014 metų valstybės perversmo, kaip teigiama, perdavė savo prižiūrėtojams Rusijoje informacijos apie slaptas Ukrainos pajėgų, šalies rytuose kovojančių su Kremliaus remiamais separatistais, operacijas. Jis taip pat planavo teroro atakas Ukrainoje, už kurias jam buvo pažadėta 200 tūkst. dolerių (182,4 tūkst. eurų) ir rusiškas pasas, teigia SBU. Taip pat įtariama, kad V.Šaitanovas planavo nužudyti čečėną Adamą Osmajevą, kaltinamą sąmokslu nužudyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną 2012 metais. A.Osmajevas ir jo žmona Amina Okujeva kaip savanoriai drauge su Ukrainos armija kovojo šalies rytuose. A.Osmajevas išgyveno du bandymus jį nužudyti, bet per antrąjį žuvo jo žmona – poros automobilis buvo suvarpytas kulkomis, kai 2017 metais važiavo per geležinkelio liniją netoli Kijevo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s