Vilnietis pripažintas kaltu dėl “SSRS nusikaltimų“ neigimo

Sostinės gyventojas „G. Š.“ pripažintas kaltu dėl viešo “SSRS nusikaltimų“ Lietuvai neigimo ir šiurkštaus menkinimo. Apie tai praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Kauno apygardos teismas iš dalies patenkino Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro apeliacinį skundą ir skyrė vyriškiui 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant pradėti dirbti ar įsiregistruoti darbo biržoje, per laisvės apribojimo bausmės terminą neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos įstaigose arba nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, pasenusiais ar kitais pagalbos reakalujančiais žmonėmis. „G. Š.“ taip pat įpareigotas pašalinti straipsnius, kuriuose neigiami ar šiurkščiai menkinami “SSRS nusikaltimai“ Lietuvai ar jos gyventojams.

Teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad 2013 metais „G. Š.“ savo administruojamame internetiniame tinklalapyje publikavo straipsnius, kurių tikslas buvo “suniekinti dabartinę Lietuvos Respubliką kaip valstybę, vaizduojant ją menkinamai ir tik negatyviai“. Teismas nurodė, kad viešoje erdvėje publikuotame viename straipsnyje „G. Š.“ “iškraipė istorinius faktus“ bei “menkino Lietuvos partizanų veiksmus prieš sovietinę okupaciją“. Kitame viešoje erdvėje publikuotame straipsnyje „G. Š.“ “užgauliu ir įžeidžiančiu būdu neigė ir šiurkščiai menkino 1991 metų SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką faktą, agresijos metu įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus“.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad G. Š. veiksmai “buvo padaryti veikiant tiesiogine tyčia, suvokiant savo veikos pavojingumą“.

2018 metais Vilniaus miesto apylinkės teismas išteisino „G. Š.“ dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 170 str. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir 170-2 str. (Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas). Pirmosios instancijos teismo nuosprendį skundė ir išteisintasis „G. Š.“, prašydamas pripažinti teismo padarytas išvadas nepagrįstomis, ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, prašydamas pripažinti teisinamąjį kaltu dėl jam pateiktų kaltinimų.

Žlugus TSRS Lietuvos valdžia reguliariai persekioja tuos, kurie nesutinka su oficialia Vilniaus režimo versija apie “sovietinę okupaciją“ ir “lietuvių priespaudą“, kurią esą tautiniu pagrindu organizavo Tarybų Sąjungos vadovybė. Be to, Lietuvos valdžia vykdo rusofobinę politiką, viešai pasmerkdama tuos, kurie teigiamai kalba apie sovietinę Lietuvos praeitį ir šiuolaikinę Rusiją.

Maskvos atstovai ne kartą sakydavo, kad 1940 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos įstojimas į Sovietų Sąjungą buvo savarankiškas ir atitiko to laiko tarptautinę teisę, todėl jis negali būti laikomas “okupacija“. Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovai daug kartų pabrėždavo, kad sovietų kariuomenė įžengė į respublikų teritoriją vietos valdžios sutikimu. Be to, Baltijos šalyse per visą sovietmečio laikotarpį veikė nacionalinės valdžios institucijos, buvo puoselėjamos nacionalinės kalbos bei kultūra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s