Visuotinis ugnies nutraukimas: E.Macronas siekia V.Putino pritarimo

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas išreiškė viltį, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas artimiausiu metu pritars jo iniciatyvai dėl visuotinio ugnies nutraukimo per koronaviruso pandemiją.

„Kalbėjausi su juo, kai tik pristačiau šią iniciatyvą. Nesikalbėjau su juo, kol nebuvau gavęs tvirto pritarimo iš kitų lyderių, bet pasikalbėsiu artimiausiomis valandomis“, – sakė E.Macronas interviu radijui „France Internationale“.

„Manau, kad prezidentas Putinas būtinai sutiks, ir kai jis duos sutikimą, mes galėsime surengti vaizdo konferenciją ir paskelbti šį raginimą iškilmingai, ryžtingai ir efektyviai.“ – pridūrė Prancūzijos lyderis.

E.Macronas pranešė, kad jau sulaukė palaikymo iš kitų likusių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinių narių lyderių: Kinijos prezidento Xi Jinpingo, Jungtinių Valstijų vadovo Donaldo Trumpo ir Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono.

Pirmasis raginimą visoms šalims nutraukti ugnį visuose vykstančiuose konfliktuose kovo 23 dieną paskelbė JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

Šią taikos iniciatyvą parėmė ir Popiežius Pranciškus.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat paragino bent jau iki koronaviruso pandemijos pabaigos paskelbti sankcijų moratoriumą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s