Josepas Borrellis: ES didins PSO finansavimą

Europos Sąjunga didins finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), JAV prezidentui paskelbus apie šios atliekančios svarbų vaidmenį kovoje prieš naujojo koronaviruso pandemiją Jungtinių Tautų agentūros finansavimo nutraukimą, ketvirtadienį pranešė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

„ES ryžtingai rems PSO šiuo kritiniu momentu“, – kalbėdamasis telefonu su PSO vadovu Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu pareiškė J.Borrellis.

ES pareigūnas taip pat pridūrė, kad būtina tęsti bendrą darbą, naudojantis daugiašale kovos su koronaviruso pandemija sistema, sakoma ES diplomatinės tarnybos pranešime.

Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) nurodė, kad J.Borrellis „išreiškė susirūpinimą dėl JAV sprendimo sustabdyti PSO finansavimą ir įsipareigojo siekti, kad būtų mobilizuota papildomų išteklių“ Pasaulio sveikatos organizacijai.

Briuselis pažymėjo, kad ES jau skyrė 114 mln. eurų, atsiliepdama į PSO raginimą padėti kovoti su COVID-19 pandemija.

ES diplomatijos vadovas ir PSO generalinis direktorius aptarė susiklosčiusią padėtį ir pastangas pažaboti viruso plitimą, taip pat priėjo išvados, kad būtinos pasaulinio lygio kolektyvinės investicijos priemonėms, skirtoms kovoti su dabartine ir būsimomis pandemijomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s