E.Macronas ir V.Putinas aptarė galimybę surengti JT Saugumo Tarybos vaizdo konferenciją

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarė galimybę surengti virtualų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos viršūnių susitikimą, pasauliui grumiantis su koronaviruso pandemija, penktadienį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Anksčiau V.Putinas kelis kartus yra siūlęs Jungtinės Karalystės, Kinijos, Prancūzijos, Rusijos ir JAV lyderiams aptarti pandemiją, kuri visame pasaulyje pareikalavo per 145 000 gyvybių.

Kalbėdamiesi telefonu Rusijos bei Prancūzijos lyderiai „aptarė galimybę surengti JT Saugumo Tarybos penkių nuolatinių narių darbo susitikimą vaizdo konferencijos forma“, sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad E.Macronas padėkojo už Rusijos pagalbą sugrąžinant Prancūzijos piliečius namo pandemijos metu ir užtikrinant medicinos priemonių transportavimą Rusijos teritorijoje.

Anksčiau JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas paragino Saugumo Tarybą paremti kovos su koronavirusu pastangas ir pavadino tai „kartos kova“. Jis taip pat paragino skelbti visuotines paliaubas visame pasaulyje.

Šią taikos iniciatyvą parėmė ir Popiežius Pranciškus.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat paragino bent jau iki koronaviruso pandemijos pabaigos paskelbti sankcijų moratoriumą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s