Į Vilnių ir Kauną vėl atskraidintas didelis asmens apsaugos priemonių kiekis iš Kinijos

Vos per pusė paros Lietuvos oro uostuose nusileido 2 lėktuvai iš Kinijos, atgabenę 90 tonų asmens apsaugos priemonių medikams: vienas iš jų ketvirtadienio vėlyvą vakarą nutūpė Kauno oro uoste, kitas – jau šiandien po vidurdienio pasiekė Vilniaus oro uostą.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešime skelbia, kad kroviniuose – apsauginiai akiniai, skafandrai, vienkartinės apsauginės pirštinės, batų apsaugos, tamponėliai nosiai ir gerklei. Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

„Į mūsų šalį ir toliau skrenda lėktuvai su didžiuliais apsaugos priemonių, skirtų medikams, kroviniais. Šiandien Vilniaus oro uoste nusileido jau 15-as ir, beje, vienas didžiausių lėktuvų, atgabenęs gyvybiškai būtinas medicinines prekes. Ačiū Susisiekimo ministerijos komandai už įdėtą darbą, kad visi šie lėktuvai sklandžiai pasiektų mūsų šalį“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Gautos apsaugos priemonės paskirstomos 5 šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, šalies oro uostuose kelis kartus per savaitę besileidžiantys lėktuvai, atskraidinantys mūsų medikams asmens apsaugos priemonių, tampa viešoje erdvėje jau įprasta naujiena. Tačiau tai yra itin svarbi žinia, mūsų gydytojams, slaugytojams ir kitiems sveikatos sistemos darbuotojams.

„Nuolat kartoju: mūsų prioritetas – apsaugoti tuos, kurie šiuo metu priešakinėse linijose kovoje su koronavirusu. Tikimės, kad tiek reguliariai gaunamos ir medikams išdalinamos asmens apsaugos priemonių siuntos, tiek nustatyti penki saugumo lygiai, apibrėžiantys, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys gydytojai, slaugytojai ir kiti darbuotojai, padės tai padaryti“, – sakė ministras A.Veryga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s