Iš Kinijos vėl atskraidinta daugiau nei 12 tonų asmens apsaugos priemonių

Kauno oro uoste šeštadienio vakarą nusileido eilinis lėktuvas iš Kinijos, atgabenęs daugiau nei 12 tonų asmens apsaugos priemonių šalies medikams, kovojantiems prieš koronavirusą, rašoma Oro Uosto pranešime spaudai.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad krovinyje yra respiratoriai, apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga ir batų apsaugos, taip pat nosies ir gerklės tamponėliai mėginiams imti.

Per pastarąją savaitę į Lietuvą atvežta beveik 221 tona medicininių prekių – beveik 45 proc. viso svorio, atskraidinto nuo kovo 28 dienos iki dabar. Šiuo metu bendras atgabentas medicininių reikmenų svoris – 493 tonos, dauguma jų – iš Kinijos.

Gautos apsaugos priemonės paskirstomos penkioms šalies organizuojančioms ligoninėms – Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei. Pastarosios pagal poreikį išdalina priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, penkių didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad kovojantiems prieš koronavirusą medikams iš viso jau pristatyta 12,7 mln. vienetų iš Kinijos užsakytų asmens apsaugos priemonių. Anksčiau vyriausybė yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s