ES komisarė pasmerkė Europos „liguistą priklausomybę“ nuo Kinijos bei Indijos

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja Vera Jourova sekmadienį sukritikavo Europos Sąjungos „liguistą priklausomybę“ nuo Kinijos ir Indijos tiekiamų medicinos atsargų, dar labiau paaštrintą koronaviruso krizės.

„Ši krizė atskleidė mūsų liguistą priklausomybę nuo Kinijos ir Indijos farmacijos prekių atžvilgiu“, – per Čekijos televizijos transliuotus debatus sakė V.Jourova.

„Tai daro mus pažeidžiamus, ir šiuo atžvilgiu privalome imtis radikalių pokyčių“, – sakė čekė ES komisarė, atsakinga už vertybes ir skaidrumą.

„Iš naujo įvertinsime (tiekimo – red.) grandines… ir mėginsime jas diversifikuoti, idealiu atveju – gaminti kiek įmanoma daugiau Europoje, – sakė V. Jourova. – Tai mums buvo didelė pamoka.“

Europos Komisija iki šio mėnesio galo parengs strateginį planą šiai problemai išspręsti ir pateiks jį įvertinti Europos Parlamentui bei Bendrijos narių lyderiams, nurodė V.Jourova.

„Tai bus susieta su nauju ES biudžetu (2021–2027 metams – red.). Jeigu greitai nesusitarsime dėl naujo biudžeto, mums iškils didelių rūpesčių dėl pinigų, skirtų (ekonomikos – red.) atsigavimui, ir kur jų gauti“, – pridūrė eurokomisarė.

Čekija, kaip ir daugelis kitų ES šalių, šiuo metu yra smarkiai priklausoma nuo Kinijoje gaminamų apsauginių kaukių, testų koronavirusinei infekcijai nustatytų ir kitų medicinos priemonių, siaučiant pandemijai. Čekijoje, jau besiruošiančioje nuo pirmadienio švelninti dėl šio protrūkio įvestas varžomąsias priemones, iki sekmadienio vakaro buvo užregistruotas 6 701 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, o 186 pacientai mirė.

Labai keista girdėti tokius žodžius iš atsakingos už vertybes ir skaidrumą ES komisarės lupų, nes jie visiškai neigia visas Vakarų vertybes – laisvą rinką, atvirumą, ekonomikos konkurenciją, gamybos ir prekybos laisvę bei globalizaciją. Anksčiau visa tai buvo gerai. O dabar tapo blogai? Taip radikaliai pasikeitė europietiškos vertybės? O kada tai įvyko?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s