Paryžiaus gyventojams bus nemokamai dalinamos kaukės

Paryžiaus merė Anne Hidalgo sekmadienį pranešė, kad paryžiečiams nemokamai bus dalinamos kaukės.

Iki balandžio pabaigos ketinama išdalinti pusę milijono kaukių, praneša AFP. Be to, susirūpinta ir tais tūkstančiais paryžiečių, kurie karantino išgyvena mažuose Paryžiaus butuose be balkono ir dienos šviesos.

Nemokamos kaukės – vienas iš miesto valdžios sprendimų siekiant kovoti prieš koronavirusą. Iš viso iki gegužės vidurio paryžiečiams bus išdalinti per du milijonai kaukių, o tai Prancūzijos sostinės biudžetui atsieis 3 milijonus eurų, pareiškė merė.

Kaukės bus dalinamos vaistinėse, tačiau pirmiausia jos atiteks į rizikos grupę patekusiems gyventojams – sulaukusiems 70 metų, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis, nėščiosioms. Vėliau jos bus dalinamos visiems miesto gyventojams.

A.Hidalgo pridūrė, kad kaukes dėvėti ypač svarbu viešajame transporte, kur yra didesnė tikimybė apsikrėsti. Tiesa, pats transportas veikia tik iš dalies.

Taip pat buvo svarstomas masinis gyventojų testavimas dėl koronaviruso, tačiau dėl sudėtingo duomenų rinkimo šios idėjos kol kas atsisakyta. Paryžius ketina leisti atsidaryti mokykloms, o nemokamas kaukes žadama dalinti ir nepasiturinčių, darbą praradusių šeimų vaikams, taip pat tiems, kuriuos augina vieniši tėvai.

Prancūzija taip pat lengvina karantino apribojimus, tačiau merė baiminasi antros viruso bangos, kai bus visiškai atkurtas visuomeninio transporto judėjimas. Numatyta, kad tai įvyks iki gegužės 11 dienos. Todėl Prancūzijos sostinės merė ragina daugiau naudotis dviračiais, tam netgi ketinama atitverti dalį kelių ir juos paversti tik dviračio eismo dalyviams. Miesto vadovė taip pat pareiškė, kad karantino palengvinimas būtinas ir dar dėl vienos priežasties – didelė dalis Paryžiaus gyventojų įsikūrę labai mažo ploto būstuose.

„Sunku laikytis režimo, kai gyveni mažame būste be balkono, o kartais net be dienos šviesos“, – pastebėjo ji.

Tiesa, dalis paryžiečių karantiną nusprendė leisti provincijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s