Baltijos šalių ministrai imsis bendrų veiksmų dėl sienų atvėrimo

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrams pavesta koordinuoti bendrus veiksmus planuojant sienų atvėrimą, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Baltijos šalių užsienio reikalų ministrams pavesta koordinuoti bendrus veiksmus dėl sienų atvėrimo, judėjimo dalinio atnaujinimo, prekybos mainų aktyvinimo ir kitų priemonių, į šį procesą įtraukiant sveikatos apsaugos ministrus ir kitas atsakingas institucijas“, – Vyriausybės pranešime trečiadienį cituojamas S.Skvernelis.

Jis trečiadienį kartu su Estijos premjeru Juriu Ratu ir Latvijos Vyriausybės vadovu Krišjaniu Kariniu dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos nuotoliniame susitikime.

Trijų valstybių ministrai pirmininkai aptarė praktinį bendradarbiavimą sprendžiant COVID-19 krizę, karantiną ribojančių priemonių švelninimą – idėjų ir praktinių žingsnių koordinavimą.

Pasak S. Skvernelio, aktyvi trijų Baltijos šalių koordinacija priimant sprendimus dėl karantino ir taip pat jo priemonių švelninimo yra svarbus tiek politiniu, tiek ekspertiniu lygiu. Šių sprendimų ypatingai laukia Baltijos valstybių visuomenė.

Sutarta artimiausiu metu rengti reguliarias nuotolines vaizdo konferencijas. Jose didelis dėmesys bus skiriamas bendro intereso projektų – „Rail Baltica“, elektros tinklų sinchronizacijos – įgyvendinimui bei Lietuvos ir Europos Komisijos pasiūlymui dėl elektros energijos nepirkimo iš trečiųjų šalių eigai aptarti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s