R.Karoblis: JAV ir Vokietija patikino, kad įsipareigojimai Lietuvos saugumui nesikeičia

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako gavęs Jungtinių Valstijų ir Vokietijos patikinimus, kad koronaviruso krizė nekeičia jų įsipareigojimų Lietuvos saugumui, tačiau pabrėžia, kad Lietuva taip pat turi nuosekliai rūpintis karinės parengties palaikymu.

R.Karoblio teigimu, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S.Gilchristas ir Pentagono atstovai per pokalbius pranešė, kad JAV planai dėl karių buvimo ir investicinių projektų lieka tokie patys. Anot ministro, pernai rudenį pusmečiui dislokuotas JAV batalionas Lietuvą paliks kaip planuota šį pavasarį ar net šiek tiek vėliau dėl įvestų judėjimo apribojimų.

„Parama nesikeičia. JAV batalionas, esantis Pabradėje, pagal esančius planus turėtų kažkada iš Lietuvos judėti, bet tai niekaip nesusiję su pandemija – priešingai, dėl pandemijos planai gali šiek tiek nusikelti dėl judėjimo apribojimų“, – žiniasklaidai sakė ministras.

„Su ambasadoriumi buvo kalbėta apie visų projektų tęstinumą – tiek investicinius projektus, tiek pirkimą, tiek jų buvimą kitoje vietoje. Niekas nesikeičia, viskas, kas buvo suplanuota, viskas tęsiasi toliau. Tokius pat signalus gauname iš Pentagono“, – teigė R.Karoblis.

Karo ministras taip pat teigė karinį bendradarbiavimą neseniai aptaręs su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer. Vokietija vadovauja Lietuvoje dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui. Jame kovo mėnesį daugiau kaip 20-čiai karių buvo patvirtintas koronavirusas.

Pasak R.Karoblio, situacija batalione visiškai suvaldyta, ir tai gali tapti geruoju pavyzdžiu pandemijos kontekste. ]

„Pokalbyje su Vokietijos gynybos ministre pasidžiaugėme bendradarbiavimu, įskaitant židinio suvaldymą bataliono kovinėje grupėje. Šiuo metu židinys batalione yra visiškai užgesintas. Tai gali būti pavyzdys, kaip galima valdyti pandemiją ir konkrečius židinius“, – informavo ministras.

Pasak R.Karoblio, Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi tęsti ir didinti paramą civilinėms institucijoms kovojant su koronaviruso krize. Dabar sveikatos specialistams ir vidaus reikalų sistemos pareigūnams daugiausia padeda kariai savanoriai ir karo policija. Ministro teigimu, esant būtinybei būtų įmanoma pasitelkti ir karius iš reguliarių dalinių ar net šauktinius, tačiau greitojo reagavimo pajėgos yra neliečiamos, siekiant užtikrinti tinkamą parengtį. R.Karoblis pabrėžė, kad Lietuva turi išlaikyti tinkamą gynybos finansavimą – ne mažiau kaip 2 proc. bendrojo vidaus produkto, o iš biudžeto skirti bent 20 proc. lėšų modernizavimui, kaip yra numatyta NATO rekomendacijose.

„NATO generalinio sekretoriaus ir JAV gynybos sekretoriaus žinutė aiški – grėsmės nesikeičia, turime išlaikyti pajėgumus ir įsipareigojimus dėl finansavimo“, – teigė ministras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s