NATO naikintuvai išgąsdino klaipėdiečius: čia kitoks dalykas

Penktadienį, kelios minutės po 15 val. Klaipėdoje girdėjosi garsai, panašūs į galingus sprogimus.

Klaipėdoje bei priemiesčiuose gyvenantys žmonės apstulbo išgirdę iš pradžių vieną, o netrukus ir antrą labai stiprų sprogimą.

Sutrikę žmonės tuojau suskubo skambinti į policiją.

Uostamiesčio gyventojai dalijasi spėjimu, kad virš miesto praskridę naikintuvai viršijo garso greičio barjerą, tokio reiškinio sukeliamas garsas ir pojūtis labai panašus į išgyventą miestiečių. Užmiestyje gyvenantys žmonės taip pat liudija matę labai greitai praskrendančius lėktuvus.

Neįprastą garsą girdėjo ir palangiškiai.

Apie jokią nelaimę ir praėjus 20 minučių nepranešta nei policijai, nei ugniagesiams. Valstybinio uosto tarnybos patikino, kad uoste ramu.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Tomas Balkus patikino, kad tokia galimybė, kad kažkokie lėktuvai viršijo garso greitį ir taip sukėlė smūgio bangą yra. Tačiau patvirtinti, kad būtent tai ir atsitiko virš Klaipėdos, jis dar negalėjo. Šiuo metu situacija aiškinama.

„Du į sprogimą panašūs garsai, kurie buvo girdimi Klaipėdos miesto apylinkėse yra susiję NATO Oro policijos misija. Penktadienį paskelbus A-Scramble iš Šiaulių Aviacijos bazės pakilo 2 Belgijos F16 naikintuvai perimti ir atpažinti iš Kaliningrado srities virš Baltijos jūros skrendančius du Rusijos SU30 orlaivius. Orlaiviai skrydį vykdė be skrydžio plano, radijo ryšio nepalaikė, atsakikliai buvo išjungti“, – galiausiai, penktadienio popietę situaciją pakomentavo kariuomenės atstovas.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Viešųjų ryšių karininkas vyr. leitenantas Arnas Glazauskas paaiškino, kad paprastai treniruočių metu virš miestų NATO naikintuvai neskraido. Tačiau, kai tikslą reikia pasiekti labai greitai, kaip tai buvo ir penktadienį, lakūnai stengiasi skristi tiesiausiu keliu.

„Realiai jokio sprogimo nebuvo, tai tik toks garso efektas, kai lėktuvas pasiekia 1200 kilometrų per valandą greitį, susidaro suspausto oro banga, kuri sukelia klaipėdiečių girdėtą efektą“, – besiteisindamas paaiškino A.Glazauskas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s