Kim Jong Unas: mirė ar ne?

Pasirodo vis daugiau gandų, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas mirė arba yra labai sunkios būklės. Tokią informaciją skelbia Jungtinių Amerikos Valstijų bei Singapūro žiniasklaida, remdamasi šaltiniais Šiaurės Korėjoje.

Anksčiau buvo skelbta, kad Šiaurės Korėjos  lyderiui buvo atlikta chirurginė operacija.

Honkongo televizijos kanalas HKSTV skelbia, kad Kim Jong Unas jau yra miręs. Tokią informaciją kanalas platina remdamasis savo šaltiniais, kuriuos įvardija kaip „labai patikimus“.

Šiaurės Korėja šeštadienį minėjo 88-ąsias šalies ginkluotųjų pajėgų įkūrimo metines, tačiau iškilmėse Kim Jong Unas nedalyvavo. Ir tai tik dar labiau pakurstė kalbas apie lyderio mirtį.

Kim Jong Unas balandžio 15 dieną nedalyvavo savo velionio senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo gimimo metinių minėjime. Tai svarbiausia nacionalinė šventė komunistinėje Šiaurės Korėjoje. Dėl to ir kilo įtarimų dėl jo sveikatos būklės.

Pietų Korėjos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad Kim Jong Unui balandžio 12 dieną buvo atlikta „širdies ir kraujagyslių sistemos procedūra“. Tai padaryti buvo nuspręsta dėl Šiaurės Korėjos lyderio pomėgio daug rūkyti, nutukimo ir persidirbimo.

Pastarąjį kartą Kim Jong Unas Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje pasirodė balandžio 11 d.

Kim Jong Uno dingimas iš pirmųjų valstybinės žiniasklaidos puslapių dažnai pakursto spėliones ar gandus apie jo sveikatą. 2014-aisiais jis beveik šešias savaites buvo dingęs iš viešojo gyvenimo, o tada pasirodė viešumoje ramsčiuodamasis lazda. Pietų Korėjos žvalgybos tarnyba tąsyk pranešė, kad Šiaurės Korėjos lyderiui pašalinta kulkšnies cista.

Kai Kim Jong Uno tėvas Kim Jong Ilas nedalyvavo parade, kuriame 2008 m. buvo minimas Šiaurės Korėjos 60-metis, pasklido gandai, kad jo sveikata bloga. Galiausiai buvo atskleista, kad Kim Jong Ilas patyrė insultą, vėliau jo sveikata tik blogėjo iki mirties 2011 metais. Kim Jong Unui nebuvo nė 30 metų, kai 2011-ųjų pabaigoje jis paveldėjo valdžią iš savo tėvo Kim Jong Ilo.

Reaguodama į susiklosčiusią situaciją Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida patalpino vaizdo įrašą kuriame šalies lyderis susitinka su darbininkais statančiais Samdžiono miestą. Tačiau turint omeny Šiaurės Korėjos uždarumą bei valstybės propagandą kito patvirtinimo kad Kim Jong Unas yra gyvas nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s