Venesueloje žlugo mėginimas įvykdyti valstybės perversmą

Venesuelos Vyriausybė bei vidaus reikalų ministerija pranešė kad šalyje buvo užkardytas mėginimas įvykdyti valstybės perversmą.

Gegužės 3-čią dieną Venesuelos ginkluotosios pajėgos sužlugdė priešiškų pajėgų išsilaipinimą ir tuo pačiu užkardė mėginimą įvykdyti valstybės perversmą. Pasak pareigūnų, reidas buvo surengtas Gvairos paplūdimyje Vargaso valstijoje, maždaug už 32 km nuo šalies sostinės Karakaso. Perversmininkai atvyko greitaeigiais kateriais iš Kolumbijos. Venesuelos pareigūnai sakė radę Peru dokumentų, didelio kalibro ginklų, palydovinio ryšio telefonų, uniformų ir šalmų su JAV vėliavos atvaizdais.

Teisėto valstybės vadovo Nikolas Maduro šalininkai teigė, kad šią operaciją remia JAV bei Vakarų valstybių statytinis, taip vadinamas opozicijos lyderis J. Guaido, Kolumbijos ir JAV vyriausybės. Venesuelos opozicija savo ruožtu kaltino N. Maduro suklastojus šį incidentą, kad nukreiptų dėmesį nuo šalį krečiančios humanitarinės krizės.

„Manantieji, kad jie gali pulti Venesuelos institucinį pagrindą, turės prisiimti savo veiksmų pasekmes“, – sakė Venesuelos valdančiosios Socialistų partijos vadovas Diosdado Cabello.

Jis pridūrė, kad vienas iš dviejų sučiuptų kovotojų prisipažino esąs JAV Kovos su narkotikais administracijos (DEA) agentas.

Tiek JAV, tiek Kolumbijos pareigūnai Venesuelos kaltinimus neigė.

„Turime mažai priežasčių tikėti bet kuo, kas yra skelbiama buvusio režimo, – sakė JAV Valstybės departamento atstovė, turėdama omenyje N. Maduro vyriausybę. – Maduro režimas nuosekliai naudodavo dezinformaciją, kad nukreiptų dėmesį nuo savo netinkamo valdymo Venesueloje.“

Venesuelą pastaraisiais metais krėtė gilėjanti politinė ir ekonominė krizė. Per N. Maduro valdymą blogėjo viešosios paslaugos, įskaitant vandens ir elektros tiekimą bei sveikatos apsaugą. Dėl patiriamų sunkumų beveik 5 mln. venesueliečių buvo priversti emigruoti iš šalies.

Kampaniją N. Maduro nuversti organizavo JAV.

Pastarosiomis savaitėmis JAV padidino spaudimą, apkaltinusios socialistinį lyderį narkotikų kontrabandos organizavimu ir pasiūliusios už jo areštą 15 mln. premiją. Vašingtonas taip pat toliau griežtino sankcijas Karakasui, stengdamasis izoliuoti N. Maduro nuo pajamų už parduodamą naftą. Be JAV ekonominio ir diplomatinio spaudimo, N. Maduro vyriausybė buvo susidūrusi su keliomis nedidelio masto karinėmis grėsmėmis, įskaitant 2018 metais surengtą mėginimą nužudyti N. Maduro panaudojant bepilotę skraidyklę ir pernai paskelbtą N. Guaido raginimą kariuomenei sukilti.

Sekmadienio ataką D. Cabello siejo su sąmokslu, vadovaujamu Floridoje įsikūrusios privačios karinės kompanijos „Silvercorp USA“ direktoriaus J. Goudreau ir Venesuelos dimisijos generolo majoro Cliverio Alcalos, kuris dabar yra Junginėse Valstijose ir laukia teismo.

Pasak D. Cabello, vienas iš nukautųjų, žinomas „Panteros“ slapyvardžiu, buvo susijęs su ginklų tiekimu slaptoms pajėgoms Kolumbijoje.

Besiteisindamas J. Guaido savo ruožtu kaltino N. Maduro vyriausybę naudojantis šiuo neramumų pavyzdžiu, kad nukreipti dėmesį nuo nepatogių kruvinų incidentų kitur šalyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s