Vyriausybė: judėjimas per sieną su Lenkija artimiausiu metu bus palengvintas

Judėjimą per sieną su Lenkija artimiausiu metu planuojama palengvinti, po pokalbio su kaimyninės šalies ministru pirmininku Mateušu Moroveckiu pranešė Saulius Skvernelis.

„Bendrai sutarėme sudaryti sąlygas lengvinti pasienio gyventojų judėjimą per sieną“, – Vyriausybės pranešime cituojamas premjeras.

Pasak jo, pirmasis žingsnis galėtų būti pasienio su Lenkija darbuotojų judėjimo ir studentų mainų atnaujinimas. Pasak S. Skvernelio, koordinuoti Baltijos valstybių ir Lenkijos veiksmai prisidėtų ir prie visos Europos Sąjungos aktyvesnio veikimo valdant koronavirusą.

„Šiame kontekste Lietuvos ir Lenkijos pramonės įmonės kviečiamos bendradarbiauti tiekiant medicinos įrangą ir priemones regiono ir ES rinkai“, – rašoma pranešime.

Lietuva ir Lenkija kovo viduryje atkūrė pasienio kontrolę ir uždarė sienas užsieniečiams, taip siekdamos sulėtinti koronaviruso plitimą.

Šalių ministrai pirmininkai per pokalbį aptarė ir kitus klausimus – koronaviruso keliamus iššūkius ir ekonomikų atsigavimą, derybas dėl ES daugiamečio biudžeto, regioninės reikšmės infrastruktūros projektų įgyvendinimą, bendros istorinės atminties iniciatyvas. Be kita ko, vyriausybių vadovai aptarė Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizavimo projekto įgyvendinimą bei importuojamos elektros energijos iš trečiųjų šalių ribojimus.

„Lenkijos premjeras užtikrino paramą ne tik šiuo klausimu, bet ir dėl Astravo AE saugumo. Ministras pirmininkas S. Skvernelis pabrėžė Lenkijos svarbą formuojant bendrą regiono poziciją. Sinchronizacijos klausimas trečiadienį bus aptartas bendrame Baltijos šalių premjerų susitikime“, – teigia Vyriausybė.

S. Skvernelis ir M. Morawieckis taip pat džiaugėsi bendrai įgyvendinamų projektų – „Rail Baltica“, „Via Baltica“, GIPL – eiga.

„Investicijos į bendrą infrastruktūrą ir toliau bus šalių bendradarbiavimo prioritetas“, – teigė Lietuvos ministras pirmininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s