G.Nausėda: nepaisant ekonomikos nuosmukio Lietuva ir toliau skirs gynybai 2 proc. BVP

Lietuva ir toliau skirs gynybai 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) bei tęs kitus savo įsipareigojimus Šiaurės Atlanto organizacijai, kalbėdamas su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu pabrėžė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pandemijos padariniai bus jaučiami tiek socialiniame, tiek ekonominiame šalies gyvenime, tačiau tai nekeis principinės Lietuvos nuostatos tarptautinių įsipareigojimų atžvilgiu – Lietuva skirs gynybai 2 proc. šalies BVP. Lietuva tęs ir kitus įsipareigojimus, dalyvaudama operacijose Irake bei Afganistane“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

Prezidentas taip pat padėkojo Lietuvoje karius dislokavusioms ir oro policijos misiją vykdančioms NATO sąjungininkėms bei atkreipė dėmesį į vis stiprėjantį bendradarbiavimą su Europos Sąjunga koordinuojant atsaką koronaviruso pandemijai.

„Turime išsaugoti gerąją praktiką ir tęsti organizacijų bendrą darbą civilinio atsparumo, karinio mobilumo, strateginės komunikacijos srityse“, – cituojamas G.Nausėda.

Respublikos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Lietuva stebi aktyvėjančias Rusijos pastangas pasinaudojant pandemija destabilizuoti padėtį ir skleisti dezinformaciją.

„Kelia nerimą nemažėjantis Rusijos karinis aktyvumas tiek Rytų kaimynystėje, tiek kituose regionuose, kaip Sirijoje, Libijoje“, – teigia Prezidentūra.

Anot Prezidentūros, NATO generaliniam sekretoriui prezidentas akcentavo, kad geriausias būdas atsakyti į agresyvius Rusijos veiksmus yra nuoseklus ir greitas gynybos stiprinimo priemonių įgyvendinimas – Baltijos regiono oro gynybos stiprinimas, galimybė greitai priimti karinį NATO pastiprinimą krizės atveju ir reikalingų gynybos planų kūrimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s