KAM viceministras E. Kerza paliko valstybės tarnybą ir įsidarbino privačioje įmonėje

Praėjusią savaitę buvo paskutinės darbo dienos Krašto apsaugos ministerijos viceministrui Edvinui Kerzai. Kibernetinio saugumo, gynybos planavimo ir krašto apsaugos biudžeto sritis kuravęs Raimundo Karoblio pavaduotojas kitą savaitę pradės darbą privačioje verslo įmonėje.

„Džiaugiuosi pakvietęs Edviną į savo komandą. Jis buvo svarbiausių Lietuvos kibernetinio saugumo pokyčių variklis: inicijavo ir sėkmingai vadovavo valstybės informacinių technologijų išteklių konsolidacijai, pertvarkė saugaus ryšio tinklą, kuris užtikrins svarbiausių valstybės institucijų nenutrūkstamą ryšį. Jo iniciatyva įkurtos ir jau budi tarptautinės greitojo kibernetinio reagavimo komandos – bene svarbiausia pastarųjų metų kibernetinio saugumo stiprinimo iniciatyvų ES mastu, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. – Dirbant kartu, mums pavyko kibernetinio saugumo stiprinimą valstybėje pakelti iki strateginės reikšmės ir pasiekti reikšmingų rezultatų: Lietuva pasauliniame kibernetinio saugumo indekse pakilo iš 57-tos į 4-tą vietą. Gaila prarasti energingą ir kūrybingą komandos narį, tačiau suprantu Edvino pasirinkimą siekti naujų iššūkių jau ne politikoje, ir linkiu jam didelės sėkmės“.

E. Kerza Krašto apsaugos viceministro pareigas ėjo nuo 2017 metų vasario. Naujo viceministro, pakeisiančio E. Kerzą, skirti neplanuojama.

Gegužės 4-ąją savo „Facebook“ paskyroje E. Kerza rašė:

“Planuodami ir valdydami krašto apsaugos finansus ir planus, susidūrėme su ne mažesniais iššūkiais nei kibernetikoje. Biudžetas augo eksponentiškai, projektų kiekiai ir apimtys viršijo visus iki šiol fiksuotus rekordus. Tas pats žmonių skaičius, o procentas nuo BVP kilo nuo 0,78 iki kiek daugiau nei 2 procentų. Tai daug, tai jau MILIJARDAS eurų per metus. Pinigų srautų valdymo ir planavimo instrumentus kūrėme „on the go“. Tikrai, programų valdymo pakeitimai, pagalvės, projektų reitingavimo metodai ir daug, tikrai daug peržiūrų ir tobulinimo, kad niekam nekiltų klausimų ar krašto apsaugai skiriamos lėšos ir įgyvendinami projektai yra skaidrūs, pamatuoti ir užtikrinantys gynybinių šalies pajėgumų vystymą. Krašto apsauga, kaip ir visa mūsų valstybė auga lyg ant mielių.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s