Šalčininkų pasienio poste įkliuvo 1900 eurų kyšį muitininkui siūlęs Baltarusijos pilietis

Gegužės 4 d. buvo paskirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis – Baltarusijos piliečiui, kuris Šeštadienį, gegužės 2 d., apie 20 val. vakaro į Šalčininkų kelio postą iš Baltarusijos vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis įvairių metalų krovinį.

įtariamas šeštadienį mėgino papirkti Šalčininkų pasienio posto muitinės pareigūną.

Muitinės pareigūnai sulaikė krovininį vilkiką, kurį vairavo minėtas asmuo – mašinos kabinoje buvo aptikta cigarečių kontrabanda.

Tikrinant automobilio kabiną, muitinės pareigūnui čiužinyje aptikus paslėptą cigarečių kontrabandą, mašinos vairuotojas iš rankinės išsitraukė pluoštą banknotų, padėjo juos ant viršutinio gulto ir ištarė – „Pažiūrėk, čia tau…“

Šiuo veiksmu Baltarusijos pilietis „užsidirbo“ ne tik administracinę, bet galimai ir baudžiamąją atsakomybę – dėl mėginimo papirkti valstybės tarnautoją Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Vilniaus apygardos Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, praneša MKT.

Vairuotojui, kuris teisinosi viso labo išdėliojęs daiktus muitininkų apžiūrai (taip pat ir pinigus), vakar buvo skirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis. Buvo sulaikyta ir jo gabenta kontrabanda – 908 pakeliai baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais sudaro 3159 eurus. Taip pat sulaikyta ir transporto priemonė – krovininis vilkikas „Volvo“.

Per pirmą šių metų ketvirtį dėl bandymų papirkti muitinės pareigūnus MKT pareigūnai jau pradėjo 12 ikiteisminių tyrimų. Pernai tuo pačiu metu buvo pradėti tik 8 tyrimai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s