Venesuela suėmė du JAV piliečius, sučiuptus per nesėkmingą „įsiveržimą“

Venesuela pirmadienį suėmė du JAV piliečius už nepavykusį įsiveržimą, dėl kurio vyriausybė kaltina opozicijos lyderį Juaną Guaido, nurodė prezidentas Nicolas Maduro.

Šalies prezidentas sakė ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo štabo nariams, kad šie amerikiečiai yra JAV saugumo pajėgų nariai – 34 metų Luke’as Denmanas ir 41 metų Airanas Berry. Prezidentas per valstybinės televizijos VTV transliaciją parodė šių JAV piliečių pasus ir kitus dokumentus.

Generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas žurnalistams anksčiau pareiškė, kad prie perversmo esą turėję prisidėti „samdiniai“ pasirašė 212 mln. JAV dolerių (195 mln. eurų) vertės sutartį su J.Guaido. T.W.Saabo teigimu, šios lėšos buvo „pavogtos“ iš Venesuelos valstybinės naftos bendrovės „PDVSA“.

Jungtinės Valstijos – viena iš daugiau nei pusšimčio šalių, palaikančių Venesuelos laikinuoju prezidentu pasiskelbusį J.Guaido, besivaržantį su N.Maduro dėl valdžios – paskelbė sankcijas „PDVSA“ ir leido opozicijos lyderiui disponuoti lėšomis įšaldytose sąskaitose, priklausančiose Hjustone įsikūrusiai bendrovės patronuojamai įmonei „Citgo“.

T.W.Saabo teigimu, J.Guaido pasirašė sutartį su buvusiu JAV specialiųjų pajėgų kariu Jordanu Goudreau, kuris praėjusią savaitę buvo paminėtas keliuose žiniasklaidos pranešimuose kaip įtariamo nesėkmingo mėginimo nuversti N.Maduro dalyvis.

Kanadoje gimusį Irako ir Afganistano karų veteraną J. Goudreau Karakasas kaltina apmokius samdinių pajėgas, turėjusias įsiveržti į Venesuelą, bet išformuotas Kolumbijos pareigūnams konfiskavus šiai grupei išsiųstą ginklų partiją.

T.W.Saabas socialiniuose tinkluose taip pat pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti J.Goudreau, dabar valdantis JAV privačią saugumo bendrovę „Silvercorp USA“. Tame įraše buvęs karys tvirtina, kad pradėta operacija yra nukreiptą prieš N. Maduro režimą.

J.Guaido spaudos tarnyba pirmadienį paskelbė pareiškimą, kuriame atmetė jam mestus kaltinimus ir pabrėžė, jog opozicijos lyderis nėra sudaręs jokių susitarimų su privačiomis saugumo įmonėmis.

Sekmadienį Karakasas pareiškė, jog iš Kolumbijos greitaeigiais kateriais paryčiais atplaukė grupė asmenų, kurie mėgino išsilaipinti šiaurinėje pakrantėje esančioje Vargaso valstijoje ties Gvaira, bet esą buvo sulaikyti kariuomenės ir policijos specialiųjų pajėgų.

Valdančiosios Venesuelos Socialistų partijos lyderio pavaduotojas Diosdado Cabello tvirtino, jog operaciją padedant Kolumbijai „suorganizavo“ JAV administracija ir jai pavaldi Kovos su narkotikais administracija (DEA).

Kolumbija savo ruožtu paneigė kaip nors prisidėjusi prie tokių veiksmų.

Tuo metu N.Maduro pirmadienį pareiškė, jog misijos tikslas buvo jį nužudyti.

Venesuela dažnai kaltina Kolumbiją rezgant sąmokslus nuversti N. Maduro vyriausybę ir leidžiant savo teritorijoje formuoti samdinių pajėgas.

Pasak T.W.Saabo, jo šalies tarnybos šiuo metu jau sulaikė 114 žmonių ir išdavė orderį areštuoti dar 92 asmenis, kaltinamus prisidėjus prie sąmokslo prieš N.Maduro ir jo režimą, po įtariamo pasikėsinimo nužudyti prezidentą sprogmenų prikrautomis bepilotėmis skraidyklėmis 2018 metais.

Generalinis prokuroras pridūrė, kad per naujausią sužlugdytą įsiveržimą Venesuela konfiskavo ginklų, kurie esą buvo pavogti iš parlamento rūmų per praėjusiais metais J.Guaido surengtą nesėkmingą sukilimą.

T.W.Saabas yra pradėjęs keletą ikiteisminių tyrimų dėl J.Guaido, bet kol kas neliepė jo suimti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s