Vyriausybė: karantiną planuojama pratęsti iki gegužės 31-osios

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis papasakojo, kas antradienį buvo aptarta koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžio metu. Pasak premjero, karantiną šalyje planuojama pratęsti iki gegužės 31 dienos.

„Žinau, jog kai kurių iš aptartų palengvinimų visuomenė tikrai labai laukia. Suprantu lūkesčius, tačiau prašau suprasti ir mus: sprendimai priimami įsiklausant į medikų ir mokslininkų rekomendacijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, įvertinant visas galimas grėsmes bei rizikas. Kad ir kaip norėtume, negalime vienu ypu panaikinti visų apribojimų. Jei paskubėsime, virusas gali grįžti ir smogti pilnu pajėgumu. Tokiu atveju tektų vėl griebtis itin griežtų suvaržymų. Visose srityse“, – parašė S. Skvernelis per „Facebook“.

Premjero pranešime pristatomi ir komiteto nutarimai. Siūloma nuo gegužės 11 dienos leisti visų rūšių transporto priemonių praktinio vairavimo mokymus.

Nuo gegužės 18 dienos komitetas siūlo leisti veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms, atnaujinti veiklą kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo (išskyrus veido sritį), papuošalų vėrimo (išskyrus veido sritį) paslaugų teikėjams. Taip pat nuo gegužės 18 d. siūloma leisti lankyti pacientus: gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka bei renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Nuo birželio 1 dienos ketinama leisti organizuoti renginius iki 30 žiūrovų uždarose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų, daugiau sportuoti lauke ir individualiai sportuoti sporto klubuose.

Pažymima, kad planuojama leisti į Lietuvą atvykti asmenims iš Estijos ir Latvijos be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos, tačiau dėl tikslios datos, pasak S. Skvernelio, su Latvijos ir Estijos premjerais bus susitarta trečiadienį.

Premjero įrašu taip pat informuojama apie ketinimus artimiausiu metu leisti atvykti dirbantiems, studijuojantiems ir ūkininkams iš Lenkijos – irgi be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos.

Taip pat pažymima, kad karantino režimą Vyriausybei bus siūloma pratęsti iki gegužės 31 dienos. Šiems komiteto pasiūlymams trečiadienį dar turės pritarti Vyriausybė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s